Genel Sanat Yönetmeni
Genel Sanat Yönetmeni

Sara DİLDAR

1970 yılında İstanbul’da doğdu.  Eğitim hayatına Şişli 19 Mayıs İlkokulunda başladı. 1981 yılında Nişantaş’da bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkîsi Devlet Konservatuarına girdi.  Ortaokul - Lise ve Üniversite eğitimini burada tamamladı.

Konservatuar eğitimi boyunca başta Tanbur eğitimi olmak üzere Türk Müziği Solfej ve Nazariyatı, Batı Müziği Solfej ve Nazariyatı, Usûl, Türk Sanat Müziği Repertuarı, Türk Halk Müziği Repertuarı, Türk Halk Müziği Bilgileri, Türk Müziği Edebiyatı gibi birçok ders aldı. Birbirinden değerli isimlerden eğitim aldı; Göksel Baykut, Sadun Aksüt, Hurşit Ungay, Kâni Karaca, Demirhan Altuğ, Naime Batanay, Haydar Sanal, Yücel Paşmakçı, Fikret Değerli, Rahmi Sönmezocak, Saadet Güldaş,  Sabahat Emir, Gamze Tüfekçi, Necip Gülses, Faris Akarsu, Hakan Talu ve Nail Yavuzoğlu bu isimlerden sadece birkaçı…

Ayrıca Ercümend Berker, Alâeddin Yavaşça, Bekir Sıtkı Sezgin, Niyazi Sayın, Yalçın Tura, Nida Tüfekçi, Neriman Tüfekçi, Yavuz Özüstün, Cüneyt Orhon, İhsan Özgen, Abdi Coşkun, Tülin Yakarçelik, Tülûn Korman gibi büyük hocaları tanıma şerefine nail oldu…

Konservatuar eğitiminin ardından ilkokul ve anaokullarda müzik öğretmenliği yaptı. Bunun yanı sıra uzun yıllar zihinsel engelli çocuklar ile müzik çalışmaları gerçekleştirdi.  Çeşitli gruplarla müzik çalışmalarında bulundu. Daha sonra çalışma hayatına organizasyon alanında devam etti.

2012 yılında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Ar-Ge biriminde çalışmaya başladı. Şu an  İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Genel Sanat Yönetmeni olarak görevine devam etmektedir.

Twitter'dan yükleniyor...
Bizi facebook’tan takip edebilirsiniz!
E-Bülten