“Balkan Ekspres”
  “Balkan Ekspres” Tarihi 23
  “Balkan Ekspres” Tarihi 20:00

Orhan Osman feat. Ateshhan Yuseinov & Skiller

Kültürler arası müzik çalışmalarıyla başarılı projelere imza atan Orhan Osman; Amerikalı ünlü müzisyenlerle yaptığı “Turkophony” projesiyle adından sıkça söz ettirmişti. “Dave Weckl ve buzukinin buluşması önemli. Yeni bir akıma tanık oluyoruz. Buzukiyi jazz standlarında ilk kez böyle görüyoruz” diyen müzik eleştirmenlerinden övgüler alan Orhan Osman’ın bu çalışması Amerika’da da yayımlandı ve 54. Grammy ödüllerinde ''Best Jazz Instrumental Album'' dalında ön aday oldu. Müziğinde yeni arayışlara devam eden Orhan Osman, bu sahne projesinde Balkanlar’dan alacağı ilhamı, müziğinin coşkusunu, dinamizmini, mutlu melodilerini Cemal Reşit Rey Sahnesi’ne serpiştirecek. 

Kendine has buzuki çalım stili, word müzik alanındaki başarılı çalışmaları; beste ve arenjeleri ile müzikseverlerin gönlünde ayrı bir yeri olan nam-ı diğer Buzuki Orhan, “Balkan Ekspres” projesi ile iki önemli sanatçıyı da ağırlıyor. Bulgaristanlı virtüöz gitarist Ateshhan  Yuseinov ve “fast mouth” lakabıyla tanınan, 2012 Dünya Beatbox Şampiyonu Skiller (Alexander Deyanov) Balkan Ekspres’in misafir konukları olacak.

Misafir sanatçılarıyla merak uyandıran bir performans sizleri bekliyor olacak. Beatbox’ı geleneksel hip-hop etkisinden çok daha ötelere taşıyan Skiller’ın ve Bulgaristan’ın önemli folk/caz gitaristi Ateshhan Yuseinov’un Orhan Osman’ın müziğinde buluşması; izlenesi, dinlenesi bir deneyim olacak. 

Farklılıkların bulaşacağı Cemal Reşit Rey Sahnesi’nde kültürlerarası geçişlere, müziğin tılsımının yaratacağı doğaçlamalara ve yer yer sert kapışmalara da  hazır olun.

  “Balkan Ekspres” Bilet Fiyatı 75-45-25-15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Muzaffer Sarısözen ve Yeni Halk Müziği
Muzaffer Sarısözen ve Yeni Halk Müziği
Cihat Aşkın, Cengiz Özkan
20:00
25 Ocak
Detaylı Bilgi
“Batı Müziğinde Osmanlı İzleri”
“Batı Müziğinde Osmanlı İzleri”
Proje Sanat Yönetmeni: Tutu Aydınoğlu
20:00
27 Ocak
Detaylı Bilgi
Kazancı Bedih Anma Konseri
Kazancı Bedih Anma Konseri
“Öyle sermestem ki idrak etmezem dünya nedir”
20:00
28 Ocak
Detaylı Bilgi
Turkish Brass Filarmoni
Turkish Brass Filarmoni
Şef: Erden Bilgen
20:00
29 Ocak
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Mustafa Keser
14:00
29 Ocak
Detaylı Bilgi