Hijazz Project
Hijazz Project Tarihi 20
Hijazz Project Tarihi 20:00

Hijazz Project

Artun Sürmeli  "piyano"
Eylem Pelit  "bas"
Volkan Öktem  "davul"
Ercument Ateş  "gitar"
Senova Ülker  "trompet"
Birol Yayla  "yaylı tanbur, gitar"
Şenol Filiz  "ney"
Levent Altındağ  "saksafon"
Aycan Teztel  "trombon"
Mehmet Kemiksiz  "gazelhan"

Hijazz, makamsal türk müziğini batıya yaklaşmak ve onlara kendimizi hoş göstermek adına değil, müziğimizin geleneksel kalıplarını, batı müziğinin ritim anlayışlarıyla birleştirerek bir dünya müziği yaratmak fikriyle kurulmuştur.
Coğrafyamızdaki müzikal ve kültürel dokuları dünya müzikleri ile birlikte sunan, dünyada hala pırıltıları duran, mozart’tan, dede efendi’ye, bach’tan tanburi cemil beye ve nayı osman dede’ye kadar o ölümsüz dahilerin eserlerini hem saflığını bozmadan hem de günümüz insanının yaşadığı negativizmden (kaos, maddecilik, üstünlük egosu, paylaşım eksikliği ve dinsel ırkçılık gibi duygulardan) uzaklaştıracak saf müzikle hayata geçirilmiş ölümsüz bir projedir.
Hijazz ”.. Geçmiş ile gelecek arasında kurulan bir köprü niteliğindeki bu proje Türkiye’nin en iyi müzisyenlerini bir araya getirmesi bakımından da eşsiz. Daha güzel bir dünyayı düşleyen müzisyenlerin bir araya gelip oluşturdukları bu proje felsefesini, Mevlana’nın “Kim olursan ol, Ne Olursan ol, Gel!” düşüncesinden alarak evrenselliğe ulaşıyor. Ulaşabildiğimiz herkesi Mevlana’nın sözleri ile bu şölene davet ediyoruz. “Kim olursan ol, Ne Olursan ol, Gel!” Coğrafyamızdaki müzikal ve kültürel dokuları dünya müzikleri ile birlikte sunan, Mozart, Dede Efendi, Bach, Tanburi Cemil Bey ve Hasselmans’ı buluşturan bir projedir. Bu ölümsüz dehaların eserlerini saflığını bozmadan yorumlayarak, günümüz insanının yaşadığı kaos, maddecilik, üstünlük duygusu ve paylaşım eksikliğini, dinsel ayrımcılık ve ırkçılığa sebebiyet veren negativizmden uzaklaştıracak felsefede etken bir lisan olan müzikle, var edilişimizin özünü yaşatabilmek için hayata geçirilen bir projedir Hijazz. Müzikal içerik olarak Hijazz, Makamsal Türk müziğini batıya yaklaştırmak ve müziğimizin geleneksel kalıplarını, batı müziğinin ritm anlayışlarıyla birleştirerek bir dünya müziği yaratmak fikriyle gerçekleştirilmiştir. Ruhsal bir bütünlük içinde Makamsal Türk Müziğinden Jazz’a, Klasik Batı Müziğinden Anadolu’nun özüne uzanan bir içeriktedir.

 

Hijazz Project Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Zerrin Özer & Jazz Band
Zerrin Özer & Jazz Band
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
21 Şubat
Detaylı Bilgi
CRR Türk Müziği Topluluğu
CRR Türk Müziği Topluluğu
"Yesâri Asım Arsoy Şarkıları" “Hisarlı Kız”
20:00
22 Şubat
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları
“Âşık Seyrani & Bayburtlu Zihni”
20:00
23 Şubat
Detaylı Bilgi
Ahmet Özhan
Ahmet Özhan
“Yüzyılın Şarkıları”
20:00
24 Şubat
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Seçil Heper
14:00
26 Şubat
Detaylı Bilgi