Serkan Çağrı & Mercan Dede
Serkan Çağrı & Mercan Dede Tarihi 07
Serkan Çağrı & Mercan Dede Tarihi 20:00

 Serkan Çağrı

Dünyaca ünlü klarnet duayeni Giora Feidman’ın “O benim klarnette ulaşmak istediğim noktadan başladı” diyerek söz ettiği Serkan Çağrı, müzik yolculuğunda ilk başarısını 13 yaşındayken kazandı. Müzik yolculuğuna ivme kazandıran bu ödül sayesinde hem kendisinin hem de müzikseverlerin heyecan duyduğu çalışmalara imza atan sanatçı; Sting, Ian Anderson, George Zamphir, Gypsy King Heritage, Giora Feidman, Vassilis Saleas, Ömer Faruk Tekbilek, Ara Dinkjian gibi ünlü isimlerle birlikte sahne aldı.

Türk müziğinin dünyadaki en güçlü nefeslerinden kabul edilen Serkan Çağrı’nın solo konserleri, dünyaca önemli isimlerle yaptığı buluşmaları, albüm çalışmaları, akademik kariyeri, eğitimciliği, isminin klarnete marka olarak verilmesi, televizyon programcılığı, Amerika’da doktora tezine konu oluşu, müzikle dolu hayatının başarı dolu yansımalarıdır.

Mercan Dede

 Mercan Dede, doğuya özgü Sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir şekilde harmanlayarak eski ile yeniyi, Doğu ile Batı’yı birleştiriyor. Sufi inancına yürekten bağlılığıyla tanınan Mercan Dede, Sufi makamların yorumuna ve özgün bestelerin tınılarına ve doğa ile verenin ritmlerine getirdiği ilahi boyutu isimsiz müziğinde yansıtıyor.

Müzik hayatına kendi yaptığı plastik su borusu ile başlayan Mercan Dede, yarattığı eserleri, çok farklı kitleleri bir araya getirme başarısını gösteren birbirinden özgün konserleri, misafir sanatçılar ile dünya çapında yaptığı projeleri, Dj'lik Arkın Allen kimliği ile yakaladığı şahsına has Dj'lik tarzı ve hepsinden ötesi bir müzisyen değil, müziği küçük bir çocuğun samimi sevgisi ile varedip paylaşmaktan başka bir amacı olmayan havai ruhlu bir yolcu kimliği ile şüphesiz jenerasyonunun en farklı ve etkileyici sanatçılarından biridir.

Serkan Çağrı & Mercan Dede Bilet Fiyatı 25, 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Emel Sayın
Emel Sayın
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
09 Şubat
Detaylı Bilgi
15. Ritmin Günü Doğaya Saygı Buluşması
15. Ritmin Günü Doğaya Saygı Buluşması
Okay Temiz
20:00
11 Şubat
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
Aşk ve Sevda Türküleri Şef: Zafer Gündoğdu
20:00
12 Şubat
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Zaralı Halil
20:00
13 Şubat
Detaylı Bilgi
Caz Şubatı
Caz Şubatı
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
16 Şubat
Detaylı Bilgi