Emel Sayın
Emel Sayın Tarihi 09
Emel Sayın Tarihi 20:00

Biletlerimiz Tükenmiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Bestekârlarımız 

Münir Nurettin Selçuk


İBB’nin yeni projesi olan “Bestekârlarımız”ın bu konserinde Türk müziğinin kadife sesli sanatçısı Emel Sayın, “Münir Nurettin Selçuk”un en güzel eserlerini İstanbullu sanatseverler için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda seslendirecek.

Emel Sayın

Kökeni Üsküp’e dayanan Selanikli bir babanın ve Mardinli bir annenin dört kız çocuğundan en büyüğü olarak Sivas'da doğdu. 14 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı olarak kabul edilmektedir. İki buçuk yıl Münir Nurettin Selçuk’tan ders alarak müzik eğitimine devam etti. Liseden mezun olduktan sonra  üç yıl İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan Bölümü’nde hocası Matmazel Alice Rosenthal’dan dersler aldı.

Hürriyet haber ajansının açtığı yarışmada, M. Nurettin Selçuk’a ait ağır bir klasik eser okudu ve “Ses Kraliçesi” seçildi. 17 yaşındayken Ankara Gençlik Parkı'nda, Necdet Yazar’ın gazinosunda ilk defa sahneye çıktı. 1963 yılında Ankara Radyosu’na solist olarak girdi ve yaklaşık yedi yıl hizmet verdi. Egemen Bostancı’nın teklifiyle İstanbul müzik piyasasına transfer oldu ve sahne almaya başladı. Aynı dönemde İstanbul Radyosu’na geçti ve yoğun bir çalışma dönemine girdi. 15 sinema filminde başrol oyuncusu olarak rol aldı. Otuzu aşkın longplay, 45’lik ve Cd’lere imza attı. Sayın, çeşitli kanallarda Talk Show programları yaptı.

1970 ve 80’li yıllarda 13 kez Dışişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı tarafından yurtdışında “Sanat Elçisi” olarak görevlendirildi ve büyük başarılar kazandı. (ABD, İran Irak, Tunus, Cezayir, Bangladeş, Pakistan, Dubai, Abu Dabi Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Ermenistan) Türkiye ve dünyada sayısız konserler verdi. 1983-84 yıllarında Egemen Bostancı’nın projesi olan Türkiye’nin ilk Türk Sanat Müziği müzikali olan “Neşe-i Muhabbet” in başrolünde yer aldı. Daha sonra Mustafa Oğuz’un projesi olan “Muhabbet 92” adlı müzikalde Şener Şen ile başrolü paylaştı. Yaptığı albümlerin satışlarındaki başarılarından dolayı 1 “Altın Heykel”, 7 “Altın Plak” ödülü aldı. Ayrıca “Yılın Sanatçısı” olarak 19 kez “Altın Kelebek” ve birçok medya kuruluşundan, üniversitelerden, özel kuruluşlardan “Yılın Sanatçısı” ödüllerine sahiptir. Çeşitli vakıf ve derneklerin gönüllü temsilcisi olarak konserler verdi.

 

Emel Sayın Bilet Fiyatı 25, 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
15. Ritmin Günü Doğaya Saygı Buluşması
15. Ritmin Günü Doğaya Saygı Buluşması
Okay Temiz
20:00
11 Şubat
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
Aşk ve Sevda Türküleri Şef: Zafer Gündoğdu
20:00
12 Şubat
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Zaralı Halil
20:00
13 Şubat
Detaylı Bilgi
Caz Şubatı
Caz Şubatı
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
16 Şubat
Detaylı Bilgi
Nail Yavuzoğlu Fuaye Konseri
Nail Yavuzoğlu Fuaye Konseri
16 ve 23 Şubat Konserleri Öncesi
19:00
16 Şubat
Detaylı Bilgi