Caz Şubatı
Caz Şubatı Tarihi 22
Caz Şubatı Tarihi 20:00

Trio Joubran

Üç kardeş, üç ud. Samir, Wissam ve Adnan. Üç vokalin beraber tek bir ses oluşturmaları gibi; onların enstrümanları da sahnede ve stüdyoda tek vücut oluyor. Ud, onların ruhlarının sesine, varlıklarının atan kalbine dönüşüyor; böylece bir bütün oluyorlar. Üçü her zaman bir arada.

Bestelerinde, her birinin katkısı diğer ikisini gölgelemeden şekilleniyor. Onlar için müzik üçlü bir grup olduklarında anlam kazanıyor. Trio Jourban için virtüözlük, gösteriş anlamına gelmez. Köklü bir Luthier geçmişine sahip, Nasıra’nın yerlisi bu üç sanatçı için asıl önemli olan geleneğin ebedileşmesidir. Sahip oldukları bu gelenek onların grup olarak bir uyum içerisinde bu solo enstrümana yaptıkları yenilikler ile yeniden canlanıyor.

2002’den beri grubun ünü büyümeye devam ediyor: Grup, Paris’teki Olympia’dan New York’ta yer alan Carnegie Hall’e kadar birçok önemli mekânda kapalı gişe performans sergiledi. Kendileri gibi Filistinli olan perküsyon sanatçısı Youssef Hbeisch ile aynı sahneyi paylaştıklarında grubun besteleri olağanüstü doğaçlama yeteneklerine de kapı açmaya başladı; bundan sonra üçünün sesinin bir bütün olması için birinin diğer ikisine sadece bir bakış atması yeterliydi.

Trio Joubran, ünlü şair Mahmut Derviş’in sözlerini müzikle buluşturarak (À l’Ombre des mots/In the Shadow of Words) kendi ülkelerini onurlandırıyor. Bu, müzikle olduğu kadar Filistin’le de doğrudan ilişkili onlar için. Trio Joubran’ı dinlemek insan ruhunun derinliklerine dalmak anlamına geliyor.

 

CRR Caz Şubatı süresince, Caz Orkestramızın Müzik Direktörü ve Şefi Nail Yavuzoğlu, " Bass Duo " adını verdiği projesiyle, konserlerden  önce fuayede 19:00 da başlayan dinletiler gerçekleştirecektir.

Caz Şubatı Bilet Fiyatı 100,75,45,35
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Caz Şubatı
Caz Şubatı
Anouar Brahem Quartet "Astounding Eyes of Rita"
20:00
23 Şubat
Detaylı Bilgi
Müziğin Ustaları
Müziğin Ustaları
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
24 Şubat
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
14:00
25 Şubat
Detaylı Bilgi
İstanbul’dan Anadolu’ya Seslerin Cemi
İstanbul’dan Anadolu’ya Seslerin Cemi
Türk tanbur üstadı Özer Özel ve bağlama ustası Coşkun Karademir; hem yaşadıkları topraklarla kurdukları bağı hem...
20:00
27 Şubat
Detaylı Bilgi
George Perris
George Perris
Atina Üniversitesi’nde aldığı Yunan Edebiyatı eğitiminin yanısıra şan ve piyano eğitimi de alan Frans...
20:00
28 Şubat
Detaylı Bilgi