George Perris
George Perris Tarihi 28
George Perris Tarihi 20:00

Atina Üniversitesi’nde aldığı Yunan Edebiyatı eğitiminin yanısıra şan ve piyano eğitimi de alan Fransız/Yunan şarkıcı ve besteci George Perris 6 albüm ve iki DVD çıkarmıştır.

Birlikte konser verdiği Lara Fabian’ın “bomba” dediği George Perris dünyaca ünlü sanatçılar ve medya tarafından “altın ses”, “tüyleri ürperten yorumcu” olarak adlandırılmaktadır. 

2014 yılında “Picture This” adlı ilk İngilizce albümünü çıkaran sanatçıya Prag Senfoni Orkestrası eşlik etmiştir. Bu albümün yapımında Barbra Streisand, Celine Dion, Josh Groban, Il Divo, Bjork, Tina Arena gibi sanatçılarla çalışan ünlü yapımcılar, yazarlar ve aranjörler ile işbirliği yapmıştır.  Albümdeki 3 şarkıda Perris’in imzası bulunmaktadır.

İlk özel PBS konseri, “George Perris Live from Jazz at Lincoln Center” (New York’da canlı kaydedilmiştir), ülke genelindeki yayınlarda tüm Amerika’da ses getirdi ve ülkenin %49’una ulaştı. 

Sanatçının 40’tan fazla ülkede sahne aldığı önemli konser salonlarının arasında New York Lincoln Center, Boston Symphony Hall, Paris’deki Le Zenith, Montreal Place des Arts, Atina’daki Herod Atticus Theatre, Kiev’deki Symphony Hall, İstanbul’daki Kuruçeşme Arena vardır.

Lara Fabian,  Tina Arena,  Mario Frangoulis,  Lucio Dalla,  Justin Hayward ve Madeleine Peyroux gibi uluslararası üne sahip birçok önemli sanatçı ile birlikte sahne almış, 2016’da, üç Akademi Ödüllü efsanevi besteci Michel Legrand ile, Senfoni Orkestrası eşliğinde, Moskova ve St. Petersburg’da sahneye çıkmıştır.

George Perris kendisi için kişisel önem taşıyan ve eğitim alma imkanı bulunmayan öğrencilere burs sağlayan The Horatio Alger Association’da Uluslararası Elçi olarak çalışmaktadır. 

2018 yılı içinde yedinci albümü çıkacaktır.

 

George Perris Bilet Fiyatı 100,75,45,35
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!