Dhafer Youssef
Dhafer Youssef Tarihi 06
Dhafer Youssef Tarihi 20:00

BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR.
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

“Diwan of Beauty and Odd”

Dhafer Youssef  "ud, vokal"
Aaron Parks  "piyano"
Matt Brewer  "bas"
Arthur Hnatek  "davul"

Dünya çapında elli binden fazla satan en son albümü “Birds Requiem”in ardından, usta udi ve dört dörtlük bir şarkıcı olan Dhafer Youssef, 2016 yılının en çok beklenen albümünü “Olympia” sahnesinde sunmak üzere geri dönüyor. Dhafer’in sıra dışı sanatsal macerası 2016 yılında onu, çok önceleri birkaç yıl kalıp yaşadığı ve özellikle de en sevdiği şehir olan New York’a sürükledi. 2016 yılının en çok beklenen albümü, işte bu hayat dolu şehirde doğdu. Efsanevi “Sear Sound” stüdyosunda ve hiç şüphesiz ki New York caz sahnesinin ortaya çıkarttığı en iyi müzisyenlerle kaydedilen “Diwan of Beauty and Odd” isimli bu albümde Dhafer’e, piyanoda Aaron Parks, basta Ben Williams, davulda Mark Guiliana ve trompette Ambrose Akinmusire eşlik etti.

“Diwan of Beauty and Odd”, Tunuslu bu üretken bestecinin, son on yılın en yenilikçi müzisyenlerinden biri olarak konumunu tam olarak belli ettiği bir müzisyenlik zaferi. Bu albümde yer alan 11 beste, en çekici ve merak uyandıran ikiliğin, yani güzellik ve tuhaflığın sularında yapılan bir keşiftir. Dhafer, tarzların ve basit tartımların sınırlarının ötesine geçebilme becerisiyle aksak ölçülerin asimetrik niteliğiyle oynayarak, şaşırtıcı derecede karmaşık olmakla birlikte yine de tüm güzelliğini ve anlaşılabilirliğini koruyabilen bir müzik sunuyor. Dhafer’in dehası da tam işte burada, müziğini bestelerken, dünyamıza can veren olağanüstü zıtlıklar dinamiğini armoni vasıtasıyla ifade edebilmesinde yatmaktadır. Oryantal etkilerle New York şehir havasını harmanlayabilmek yalnızca Dhafer’in altından kalkabileceği bir iş olduğundan, bu konser sizlere muhteşem ve ulvi bir yolculuk vadediyor. Geleneksel ve çağdaş etkilerin elektrikler saçarak buluştuğu bu albüm, her ne kadar üstü kapalı olarak verilse de evrensel bir barış çağrısıdır. 16 Eylül 2016 tarihinde piyasaya çıkan albüm bir müzisyenlik başarısı olup, Tunuslu dört dörtlük bir bestecinin, son on yılın en yenilikçi müzisyenlerinden biri olarak konumunu tam olarak belli ettiği bir albümdür.

 

 

Dhafer Youssef Bilet Fiyatı 75-45-25-15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Lâle Kadınlar Topluluğu
Lâle Kadınlar Topluluğu
1990 yılında kadın ve müzik konusunda dünyadaki çalışmaların bile çok az olduğu dönemde İngiliz Müzikolog Rosaly Lambourn'ün öner...
20:00
09 Mart
Detaylı Bilgi
Emel Sayın
Emel Sayın
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
10 Mart
Detaylı Bilgi
Müziğin Ustaları Belkıs Özener’e Saygı Konseri
Müziğin Ustaları Belkıs Özener’e Saygı Konseri
Solistler: Çiğdem Yarkın, Dilek Türkan, Öykü Gürman, Yonca Lodi
20:00
13 Mart
Detaylı Bilgi
Sevil Ulucan Weinstein & Özgür Ünaldı
Sevil Ulucan Weinstein & Özgür Ünaldı
Şostakoviç Günleri
20:00
15 Mart
Detaylı Bilgi
Ensemble Architek’Türk  Fuaye Konseri
Ensemble Architek’Türk Fuaye Konseri
Şostakoviç Günleri
17:30
15 Mart
Detaylı Bilgi