İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri Tarihi 19
İstanbul’da Pazar Konserleri Tarihi 14:00

Dursun & Yeşim Salkım

Bir konser geleneğini tekrar yaşatmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “İstanbul’da Pazar Konserleri” başlığı altında sanatseverleri ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla buluşturuyor. Gündüz gerçekleşen konserlerin bu ayki ikinci konuğu Dursun&Yeşim Salkım.

1960’lı yılların başında dönemin en popüler yeri “Kazablanka Gazinosun”da sahneye çıkarak başlayan, sahne hayatında sayısız konser veren Dursun Salkım, yirmi yıl sonra ilk defa kızı Yeşim Salkım ile CRR Pazar konserleri kapsamında sürpriz sanatçı dostları eşliğinde sahne alacak.

Dursun Salkım gazino, halk konserleri, sinema filmleri ve plak çalışmaları ile 90’lı yılların ortalarına kadar sürdürdüğü müzik yaşantısında 65 adet 45’lik plak 5 albüm çalışması yaptı. Yorumculuğu kadar sahne performansı ile her zaman konuşulan bir isim oldu. Dursun Salkım’ın Sevim hanım ile olan evliğinden doğan kızı Yeşim Salkım babası gibi sahnelere gazinolarda sahne alarak başladı ve 1994 yılında çıkardığı ‘Hiç Keyfim Yok’ albümü ile bir anda yıldızı parladı. Peş peşe çıkardığı albümlerle, tiyatro oyunları, müzikaller, sinema filmleri, dizi filmleri ile sanat dünyamızda her zaman tercih edilen isimlerin başında yer aldı.

Yeşim Salkım, babası Dursun Salkım ile ilk defa 60’lı yıllardan bugüne unutulmayan şarkıların yer aldığı bir repertuvarla sahne alacak. Dursun Salkım’ın yıllarca beraber sahne aldığı ve müzik dünyamızın önemli yorumcuları sürpriz olarak Dursun & Yeşim Salkım’a eşlik edecek.

Bu konser bir nevi 60 yıllık sanat hayatını deviren Dursun Salkım’a saygı ve sevgi konseri olarak hafızalarımızda kalacak.

İstanbul’da Pazar Konserleri Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Âşık Veysel’i Anma Konseri
Âşık Veysel’i Anma Konseri
Şef: Cemi’i Can Deliorman ----------------Solist: Cengiz Özkan
20:00
21 Mart
Detaylı Bilgi
 Yaşar Özel
Yaşar Özel
"Sadettin Kaynak ve Selahattin Pınar'ın Eserleri"
20:00
22 Mart
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
“Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba”
20:00
24 Mart
Detaylı Bilgi
İslam Manafov Piyano Resitali
İslam Manafov Piyano Resitali
Azerbaycanlı dünyaca ünlü piyanist İslam Manafov, Almanya’nın Hannover şehrinde bulunan efsanevi B...
20:00
25 Mart
Detaylı Bilgi
FarabiZiryab
FarabiZiryab
Proje Sanat Yönetmeni: Mehmet Bitmez
20:00
26 Mart
Detaylı Bilgi