Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız Tarihi 24
Bizim Havalarımız Tarihi 20:00

Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba

Solistler: Ayfer Vardar, Deniz Toprak, Ender Balkır

Dolu bulutların ardından, gökyüzünü rahatlatan yağmur gibi gelir bahar…  Gönüller yeşertmeye, koynunda tohumlarıyla uyuyan topraga umudu serpiştirmeye gelir bahar…

Öfkenin bürüdüğü gözleri açmaya, ‘Ben’liği birakıp, ‘biz’i bir büyük barışa ortak etmeye niyetlidir bahar ve de türkülerimiz… İçinde hüzün de olsa neşe de; bir umut rüzgarıdır türkülerimiz. Bu umut rüzgarının ahengine kapılan eller ve ayaklar en güzel en renkli halk danslarımızı yaratırlar. Baharı anlatan türküler, türkülere eşlik eden halk dansları; umudun ta kendisi oluverir, yüreğimize akarlar:

“Lamekan ilinden bir seda geldi
Nevruzunuz canlar mübarek olsun
Kalb-i mü’minana bir sefa geldi
Nevruzunuz canlar mübarek olsun”

 

 

Zafer Gündoğdu

1960 yılında Erzincan’da doğan sanatçı, ilköğrenimini ve ortaöğrenimini Erzincan’da, yüksek öğrenimini ise İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında TRT’nin kadrolu sanatçısı olan Gündoğdu, 1994 yılında açılan sınavı kazanarak TRT’nin en genç şefi oldu. 2000 yılında Almanya Köln’de 1300 bağlama, koro, 700 dansçı ve Köln Senfoni Orkestrası ile birlikte Guinness Rekorlar Kitabı’na giren “Bin Yılın Türküsü” projesini yönetti. Almanya’da 500 kişilik kadınlardan oluşan bir orkestra koroyla “Kadının Türküsü”, Fransa’da “Aşk ile”, Avusturya’da “Gençlerin Türküsü” adı altında yabancı orkestralardan oluşan büyük etkinlikler yönetti. Uzunca yıllar aynı kurumda programlar hazırlayıp, yönetmektedir.

 

TBMM Özel Ödülü, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülü, Magazin Gazetecileri Derneği Özel Ödülü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ödülü gibi çeşitli kurumlardan ödül ve plaketler almıştır. Sanatçının 3 solo albümü ve 3 düet albümü vardır. Ülkemizdeki bir çok sanatçının albümlerinde müzik yönetmenliği yapmıştır. TRT Repertuvar Kurulu, Merkez Kurul Üyelikleri, Kültür Bakanlığı ve çeşitli kurumlarda Jüri Üyeliği yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinliği ve projeleri yöneten sanatçı, TRT programlarına halen devam etmektedir.

Bizim Havalarımız Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
İslam Manafov Piyano Resitali
İslam Manafov Piyano Resitali
Azerbaycanlı dünyaca ünlü piyanist İslam Manafov, Almanya’nın Hannover şehrinde bulunan efsanevi B...
20:00
25 Mart
Detaylı Bilgi
FarabiZiryab
FarabiZiryab
Proje Sanat Yönetmeni: Mehmet Bitmez
20:00
26 Mart
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları
“Âşık Dertli & Kaygusuz Abdal”
20:00
27 Mart
Detaylı Bilgi
İBB Kent Orkestrası
İBB Kent Orkestrası
"Onno Tunç Şarkıları"
20:00
28 Mart
Detaylı Bilgi
The Secret Ensemble & Mahsa Vahdat
The Secret Ensemble & Mahsa Vahdat
Ârifler kervanının yolu çokluk pazarından Vahdet tepesine doğru bir yolculuktur. Bu yolculuklarında hed...
20:00
29 Mart
Detaylı Bilgi