CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri Tarihi 05
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri Tarihi 17:00

Erhan Uslu & Tuğçe Akyıldız & Ozan Baysal (Fuaye Konseri)
Cem Doğan

 

Erhan Uslu
Erhan Uslu, Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. Müziğe küçük yaşlarda babasının teşvikiyle başladı. Rıza Konyalı ve Ramazan Koyuncu gibi Konya’nın mahalli sanatçılarının meşklerinde bulundu. İlk ve orta öğrenimini Akşehir’de tamamladı. 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümüne girmeye hak kazandı. Konservatuvar eğitimi sürecinde Erol Parlak’tan “bağlama” ve “yorum” dersleri aldı. 2007 yılında TRT İstanbul Radyosu’nun Türk Halk Müziği Gençlik Korosu bünyesinde açtığı sınavı kazanarak bir yıl saz (bağlama) icracısı olarak görev yaptı. Ses sanatçılarına stüdyo ve sahne çalışmalarında sazıyla eşlik etti. Çalıp okuma geleneğini benimseyerek sanat profilini oluşturan Uslu, yurt çapında çeşitli TV ve radyo programlarına konuk olarak katıldı, solo konserler verdi. 2009 yılında Şişli Belediyesi bünyesinde kurulan Bedestan Türk Halk Müziği Topluluğu’nda saz icracısı olarak görev yaptı. TRT ekranlarında yayınlanan, yapımcılığını Osman Sınav’ın üstlendiği Sakarya Fırat isimli TV dizisine sesiyle ve sazıyla katkıda bulundu.
Halen sanatsal faaliyetlerini yürütmekte, İTÜ SBE Müzikoloji ve Müzik Teorisi Doktora programında eğitimine devam etmekte ve İTÜ Türk Musîkisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.


Tuğçe Akyıldız
28.08.1993 Sivas doğumludur.  Bağlama çalmaya 9 yaşında ailesinin teşviki ile başladı ve çeşitli müzik kurslarından bağlama eğitimi aldı.TRT Gençlik Korosunda da görevde bulunan Tuğçe Akyıldız  bunun yanı sıra çeşitli konserler, festivaller ve tv programlarında dinletiler verdi.  Akyıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı şan bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Ozan Baysal
1988 yılında Karaman ilinin Ermenek ilçesinde doğdu.  Ortaöğrenimini Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde sürdürdü.  2010 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalı Müzik Eğitimi Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.  Müzik ile ilk tanışması 8 yaşlarında özel olarak aldığı bağlama dersleri ile başladı.  
2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nin Müzik Yüksek Lisans programında etnomüzikoloji üzerine çalıştı. MIAM'daki yüksek lisans eğitimini Haziran 2013'te "Teke Yöresi'nde Üçtelli ve Bağlama'nın Mızrapsız İcra Gelenekleri: Türkiye'de Bağlama Müziği'nin 1990'lardan itibaren Müziksel Değişimi" adlı tezi ile bitirmiştir.  Akabinde, İTÜ - MIAM'ın doktora programına kabul edildi. "Bağlama Performans" çalışma alanında doktora eğitimini sürdürmektedir.

Cem Doğan
1990 yılında İstanbul’da Yusuf ve Kibar DOĞAN'ın ilk çocukları olarak doğdu.  Aslen Sivas Kangallıdır. Bağlamayla ilk buluşması 9 yaşında amatör bir kurstan ders alarak gerçekleşti. Sonrasında halk müziği ustalarından etkilenerek halk müziğini algılamaya, anlamaya ve icra etmeye çalıştı. 2007 yılında Erdal ERZİNCAN Müzik Merkezinde bağlama eğitimi ve konservatuvar hazırlık dersleri almaya başladı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği(THM) bölümünü kazandı. 1 yıl süren Kocaeli Üniversitesi eğitiminden sonra 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı - Ses Eğitimi (Şan) bölümüne geçiş yaptı. 2010-2012 yılları arasında TRT THM Gençlik korosunda korist ve solist olarak bulunmuş ve çeşitli konserlerde sahne almıştır. İTÜ'den ve Erdal Erzincan Müzik Merkezinden mezun olduktan sonra birçok konser ve projede bulundu.  Müzisyen arkadaşlarıyla bir araya gelerek 2012 yılında özel bir kanalda “ZERRE” isimli müzik programı projesinde bulunmuş ve bu proje büyük ses getirmiştir. 37 bölüm yayınlanan bu program, hayatında önemli değişimlerin de sebebi olmuştur. Halen yurtiçi ve yurt dışı konserlerinde sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

 
 

 

 

 
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri Bilet Fiyatı Etkinlik Ücretsizdir.
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
Mehmet Erenler Ustalık Sınıfı
12:00
05 Nisan
Detaylı Bilgi
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
Geçmişten Geleceğe Bağlama (Panel)
15:00
05 Nisan
Detaylı Bilgi
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
CRR 2. Akademik Bağlama Günleri
“Ustalardan Türküler” Nida Ateş
20:00
05 Nisan
Detaylı Bilgi
Abdurrahim Karakoç’u Anma Konseri
Abdurrahim Karakoç’u Anma Konseri
“Osman Eriş Besteleriyle”
20:00
06 Nisan
Detaylı Bilgi
Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu
Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
08 Nisan
Detaylı Bilgi