Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu
Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu Tarihi 08
Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu Tarihi 20:00

BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR.
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

25.12.2016 tarihinde Soçi’den bir uçak kalktı. Kalkıştan 20 dakika sonra Karadeniz üzerindeyken düştü. Bu uçaktaki 64 kişi Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu mensubuydu. Tamamı hayatını kaybetti… Dünyanın en eski ve en büyük korolarından biri olan Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu, büyük savaşlara tanıklık etmiş, bu dönemlerde dahi müziğe katkı vermeye devam etmiştir. Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu, sanatın engel tanımadığını bizlere bir kez daha göstermek için, daha önemlisi sizlerle beraber kaybettikleri arkadaşlarını anmak adına, 8 Nisanda CRR Sahnesinde olacak.

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu

1928 yılında “Kızılordu Merkez Evi”nde  kuruldu. 80 yıllık tarihe sahip olan Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, milyonlarca insanın kalbini kazanıp dünyanın her köşesinde şöhrete kavuştu. Kurulduktan sonra topluluğun dans yönetmenliğini Pavel İvanoviç İlyin (1881-1953) yaptı. Müzik yönetmenliğini ise Ünlü Şef Aleksandr Vasilyeviç Aleksandrov (1883-1946) yaptı.
 

1946 yılında Aleksandr Vasilyeviç’in ani ölümünden sonra koronun sanat yönetmeni ve baş koro şefi olarak oğlu Boris Aleksandrov atandı. Boris, koronun dünya çapında ünlü olması, herkesin sevgisini kazanması, milyonlarca Sovyet ve yabancı dinleyicinin gözünde popüler olması için babasının yolundan ilerledi. Savaş sonrası, Boris Aleksandrov başkanlığında koro, 68 defa yurt dışına çıktı veonlarca seyircinin coşkun alkışlarına layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda 80. yıldönümünü kutlayan koro, daha genç ve dinamik haliyle karşımızda ve yeni programlarını sunmaya hazır. Kızılordu Koro ve Dans Topluluğu sanat kariyerinin zirvesinde olup uzak bölgelerde, savaş bölgelerinde, Rusya Federasyonu’nda ve diğer ülkelerde konserler vererek seyircilerine ve dinleyicilerine pozitif enerji aktarmaya devam ediyor. Bu konserde Aleksandrov Rus Kızılordu Korosuna Kremlin Başkan Yardımcısı, Duma Kültür Komitesi Başkan Yardımcısı ve Duma Milletvekilliği görevini hâlâ sürdüren, Rusya Devlet Sanatçısı Iosif Kobzon da eşlik edecek.

Iosif Kobzon

Kobzon 1958 yılında resmen Moskova'da şarkıcılık kariyerine başladı ve Gnessin Enstitüsü'ne kabul edildi. Birkaç yıl Moskova'da önemli besteci Arkadi Ostrovski ile birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Tenor Viktor Kokhno ile düet yaptı ve Mark Fradkin, Alexander Dolukhanyan ve Yan Frenkel gibi dönemin seçkin bestecilerinin eserlerini seslendirdi. 1964-1982 yıllarında Leonid Brejnev'in iktidarı süresince resmi pek çok konser verdi ve 1980 yılında SSCB Halk Sanatçısı onuruna layık görüldü.

Iosif Kobzon eski SSCB'nin pek çok şehrinde solo konserler verdiği gibi ABD, Panama, Ekvador, Bolivya, Uruguay, Kosta Rika, Arjantin, İsrail, Kongo Cumhuriyeti, Zaire, Angola, Nijerya, İspanya, İsveç, Almanya, Yunanistan, Finlandiya ve Portekiz'de de Sovyet temsilcisi olarak uluslararası konser turları düzenledi.

 
Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu Bilet Fiyatı 100-75-45-25
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Yıldızlar Topluluğu
Yıldızlar Topluluğu
Şef: Gürer Aykal Solist: Sania Cheong
20:00
11 Nisan
Detaylı Bilgi
Lezginka
Lezginka
Dağıstan Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu
20:00
12 Nisan
Detaylı Bilgi
Halil Necipoğlu “Gönül Ehli Hâfızlar”
Halil Necipoğlu “Gönül Ehli Hâfızlar”
Türk Mûsıkîsi’ne baktığımız zaman, büyük bestekâr isimleriyle karşılaşıyoruz.
20:00
18 Nisan
Detaylı Bilgi
Ahmet Özhan
Ahmet Özhan
“Kutlu Doğum Konseri”
20:00
19 Nisan
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
“Doğu Anadolu Bölgesi”
20:00
21 Nisan
Detaylı Bilgi