CRR Caz Orkestrası & Sanat Deliorman
CRR Caz Orkestrası & Sanat Deliorman Tarihi 06
CRR Caz Orkestrası & Sanat Deliorman Tarihi 20:00

CRR Caz Orkestrası

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla “CRR Bigband” adıyla 2007 yılında yola çıktı. Orkestra, geçtiğimiz on bir yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandırmıştır. Bu eserler tonal, modal (makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerimizin orkestra düzenlemeleri şeklindedir. Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğimize, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir. 2013 yılında Bigband’e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla “CRR Caz Orkestrası” adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra sanatçıları ile ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

 

Nail Yavuzoğlu

1960 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı 1983 yılında bitirdi. 1984 yılında konservatuvarda göreve başladı. 1988 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 yılında ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. 2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri Bölümü Ses Kayıtları Anabilim Dalı'nı kurmuştur. 2007 yılından beri CRR Caz Orkestrası'nın müzik direktörlüğü ve şefliğini yapan Yavuzoğlu farklı projelerde piyano, flüt ve basgitar çalmaktadır. İTÜ, İÜ, Özel Maltepe Üniversitelerinde; Müzik eğitimleri vermektedir. İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik programlarında çok sayıda teze danışmanlık yapmıştır.

 

Sanat Deliorman

1984’te İstanbul’da dünyaya gelen Sanat Deliorman, caz söylemeye 2003'te, çeviribilim okuduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin “a capella caz” korosunda başladı. Katıldığı, Sibel Köse workshop’ları ile Randy Esen ve Başak Yavuz’dan aldığı özel dersler sonrası caz vokal yarışmalarında çeşitli dereceler topladı. Çok geçmeden güçlü sesi ve duygulu yorumuyla dikkat çekti ve İKSV Caz Festivali’ne genç yetenek olarak davet edildi. 2012’de “Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri” adlı ekibini kurdu ve sevdiği, saydığı müzisyenleri bu ekipte konuk etmeye başladı. 2017 yazında Güney Polonya’daki Wojanów Sarayı’nda ikincisi düzenlenen “New York Jazz Masters Workshop”una burslu olarak kabul edildi; burada Aaron Goldberg, Judy Niemack, Kendrick Scott, Matt Penman, Greg Osby ve Mike Moreno ile çalışma imkânı buldu. Ekim 2017’de Selanik’te ilk kez Yunan dinleyici ile buluştu. Her zaman yeni müzikal birlikteliklerden yana olan sanatçı, bugüne dek Caz Biraderleri ekibi dışında, Eylül Biçer ve Bora Çeliker ile “Konuşan Gitarlar”, Baki Duyarlar ve Kristian Lind ile “İsveççe-Türkçe Şarkılar”, Janusz Szprot ile “Polonya’dan Sevgilerle” adlı farklı projelere imza attı.

CRR Caz Orkestrası & Sanat Deliorman Bilet Fiyatı Tam 30 TL – İndirimli 20 TL
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Barcelona Gipsy Balkan Orchestra
Barcelona Gipsy Balkan Orchestra
Doğu Avrupa’nın geleneksel Roman, Balkan ve Akdeniz şarkılarını kendilerine özgü bir coşkuyla yorumlaya...
20:00
08 Nisan
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
Gurbet ve Ayrılık Türküleri Şef: Zafer Gündoğdu Solistler: Belkıs Akkale, Nida Ateş, Hamdiye Erol
20:00
09 Nisan
Detaylı Bilgi
“Müzikli Öyküler”
“Müzikli Öyküler”
“Müzikli Öyküler” Hasan Cihat Örter Asuman Figen Tümer Öyküleri
20:00
10 Nisan
Detaylı Bilgi
The Jive Aces With Amy Baker Featuring Grazia Bevilacqua & Lottie B.
The Jive Aces With Amy Baker Featurin...
Yüksek enerjili müzikleri, parlak sahne kostümleri, coşkulu sahne performansları, karşı konulmaz mizah anla...
20:00
11 Nisan
Detaylı Bilgi
Eleni Karaindrou - Film Music and Songs
Eleni Karaindrou - Film Music and Songs
Şef: Ender Sakpınar
20:00
13 Nisan
Detaylı Bilgi