Serap Çiftçi
Serap Çiftçi Tarihi 10
Serap Çiftçi Tarihi 20:00

“Türkülerimle Türkiye”

Çok zengin bir ezgi literatürüne sahip olan “Türk Halk Müziği”nin tüm dünyaya dinletilmesi, tanıtılması ve sevdirilmesi ancak çok sesli müzik formuna taşınıp, icra edilip, sahnelendikçe mümkün olacaktır. Yaşadığımız toprakların ve kültürün zenginliği, müziğimiz üzerinde çok güçlü bir şekilde hissedilmektedir. Zengin kültürümüzün ezgilerini, ruhunu paylaşmak, Türkülerimizi yeni nesillere dinletmek, müziğimizi evrensel seviyede dünyaya tanıtmak ve kalıcılığını sağlamak amacıyla; Türk halk müziği’nin en güzel örnekleri Serap Çiftçi ile Cemal Reşit Rey Konser Salonunda sizlere sunulacak.

Serap Çiftçi

İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 1998 yılında Cemal Reşit Rey Operasında çeşitli müzikal, konser ve operalarda görev aldı. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesine mezzo soprano olarak atandı. Antalya Operasında görev aldığı operalar dışında ulusal ve uluslararası çapta ülkemizin tanıtımına katkı sağlayan birçok konser verdi ve festivallerde görev aldı. Söylediği rollerden bazıları, La Traviata Flora, Cavalleria Rusticana Lola, Fidler on The Roof Golde, Rusalka Jezibaba, Il Trovatore Azucena, Aşk-ı Memnu Matmazel de Courton, Ali Baba ve Kırk Haramiler Zeynep, Karacaoğlan Şems’tir.

2009 yılında Efes Antik Tiyatrosu Celsus Kütüphanesi’nde Kanadalı ünlü vokal Nikki Yanofsky ile beraber; 2012 yılı Mayıs ayında Amerika’nın New York şehrinde en prestijli konser salonu olan Lincoln Center’da Musica Mundana Oda Orkestrası ile beraber; 2013 yılı Mart ayında Washington DC’deki Türkiye Büyükelçiliği Rezidansında yine Musica Mundana Oda Orkestrası ile beraber konser verdi.

30 Nisan 2016’da Moğolistan’ın başkenti Ulanbatur’da biri Ulanbatur Opera ve Balesinde olmak üzere iki konser verdi. 12 Haziran 2016’da Uganda’nın başkenti Kampala’da Türk eserleri ve dünya repertuvarından şarkılar seslendiren ilk opera sanatçısı olma şerefine sahip oldu. 23 Ekim - 5 Kasım 2016 tarihleri arasında çıktığı Afrika turnesinde, Namibya, Zambiya, Botsvana’da altı konser vererek, yine bu ülkelerde de Türk eserleri ve dünya klasik müzik repertuvarından şarkılar seslendiren ilk opera sanatçısı olma şerefini kazandı. 31 Mart 2017’de İstanbul’da Cemal Reşit Rey konser salonunda Dünya Çingene Şarkıları konserinin Türkiye ve Dünya prömiyerini yaptı. Sanatçı eş zamanlı konserlerine yurtdışında devam etmekte ve halen Antalya Devlet Opera ve Balesinde görevini sürdürmektedir.

 
Serap Çiftçi Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Romantic Trio
Romantic Trio
Boris Brovtsyn - Bruno Schenider - Eric Le Sage
20:00
12 Mayıs
Detaylı Bilgi
Les Vents Français
Les Vents Français
Les Vents Français, dilerseniz “Fransız Rüzgârları” ya da ustalıkla icra ettikleri nefesli sazlara gönde...
20:00
13 Mayıs
Detaylı Bilgi
CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası
Şef: Nail Yavuzoğlu Solist: Selen Beytekin
20:00
17 Mayıs
Detaylı Bilgi
Kronos Quartet
Kronos Quartet
Dünyaca ünlü yaylı çalgılar dörtlüsü Kronos Quartet üç yıl aradan sonra tekrar İstanbul’da.
20:00
18 Mayıs
Detaylı Bilgi
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
“İki Ülke İki Nefes”
20:00
20 Mayıs
Detaylı Bilgi