Romantic Trio
Romantic Trio Tarihi 12
Romantic Trio Tarihi 20:00

Solistler: Boris Brovtsyn "Keman"
               Bruno Schenider "Korno"
               Eric Le Sage "Piyano"

 

Program:
L.v. Beethoven; Horn Sonata
J. Brahms;  Violin Sonata No.3, Op.108
J. Brahms; Horn Trio, Op.40

Boris Brovtsyn

Kendi kuşağının en derin ve çok yönlü müzisyenlerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır. Repertuvarında 50 keman konçertosu yüzlerce de oda müziği eseri mevcuttur.2008 yılından beri Cenevre ve Berlin’de "Les Grands Interpretes" oda müziği serisine sık sık konuk oluyor.

Dördüncü nesil bir müzisyen olan Boris, büyükbabasının rehberliğinde keman çalmaya başladı. Lev Zeitlin ve Abram Yampolsky’nin öğrencisidir. Maya Glezarova ile okuduğu Moskova Tchaikovsky Konservatuvarı'ndan mezun olduktan sonra, İngiltere'de ilk kez Rumon Gamba'nın yönettiği BBC Filarmoni ile tanıştı ve yakın zamanda Londra’ya taşındı. Çalışmalarını David Takeno ile Guildhall Müzik ve Dram Okulu'nda tamamladı ve 2010'dan beri orada kendisi eğitim vermekte. GSMD'deki profesörlüğe ek olarak, aynı zamanda Greenwich'deki Trinity Müzik Koleji'nde bölüm başkanlığı yapıyor, Güney Kore, Tayland ve Brezilya dâhil olmak üzere dünyanın her yerinde master classlar vermiştir.

Bruno Schneider

İsviçre’li ünlü korno sanatçısı ve şef; Bruno Schneider, korno çalmaya Robert Faller ile birlikte meşhur La Chaux-de-Fonds Müzik Konservatuvarı’nda başlamıştır. 1979 yılında profesyonel yetkinliğini kazanıp diplomasını alan sanatçı, 15 yıl boyunca solo kornist olarak Zürih, Münih ve son olarak Cenevre’de ünlü Suisse Romande Orkestrası’nda çalan sanatçı, Cenevre’de ‘Haute Ecole de Musique’ (HEM)  ve Freiburg’da The Musikhochschule Okulları’nda eğitmen olarak ders veriyor.

 

Eric Le Sage

Kuşağının önde gelen piyanistlerinden biridir. Ünlü “Fransız Piyano Okulu”nun temsilcisidir. 20 yaşındayken Financial Times Eric’i "Schumann piyano ekolü, büyük Fransız geleneğinin üstün yetenekli öğrencisi” olarak ilan etmiştir. Die Zeit, 2010 yılında "ideal Fransız piyano estetiği ve netliği" nden övgüyle bahsetmiştir. Piyano ile oda müziği olan tüm kayıtları sayısız ödüle layık görülmüştür.

Romantic Trio Bilet Fiyatı 75-45-25-15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Les Vents Français
Les Vents Français
Les Vents Français, dilerseniz “Fransız Rüzgârları” ya da ustalıkla icra ettikleri nefesli sazlara gönde...
20:00
13 Mayıs
Detaylı Bilgi
CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası
Şef: Nail Yavuzoğlu Solist: Selen Beytekin
20:00
17 Mayıs
Detaylı Bilgi
Kronos Quartet
Kronos Quartet
Dünyaca ünlü yaylı çalgılar dörtlüsü Kronos Quartet üç yıl aradan sonra tekrar İstanbul’da.
20:00
18 Mayıs
Detaylı Bilgi
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
“İki Ülke İki Nefes”
20:00
20 Mayıs
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Konser, ileri bir tarihe ertelenmiştir.
14:00
21 Mayıs
Detaylı Bilgi