CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası Tarihi 17
CRR Caz Orkestrası Tarihi 20:00

Şef: Nail Yavuzoğlu
Solist: Selen Beytekin

Selen Beytekin

1987 senesinde İstanbul'da doğan Selen Beytekin, 8 yaşında piyano eğitimi almaya başladı ve yeteneği sayesinde Piyanist Ergican Saydam'ın özel öğrencisi olarak müzik eğitimini konservatuvar ile eş düzeyli olarak devam ettirdi. Lise yıllarında müzik ile amatör olarak ilgilenirken bir yandan A Cappella korolarda söylemeye devam etti. “European Voices A Cappella Korosu”nda Viyana Konservatuvarı şefi Vijay Upadhyaya ile çalıştı.

Mimariye olan ilgisinden dolayı lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Selen Beytekin, İTÜ'de birçok sosyal öğrenci kulübünün yönetim kurulunda yer aldı ve kendi A Cappella Korosu “Jazz Cappella”yı kurdu. Müzikal aranjmanlarını ve şefliğini üstlenerek yönetti ve de konserler verdi. İnşaat Mühendisliği 3. Sınıfta okurken tesadüfen bir tango gecesinde İlham Gencer ile tanıştıktan sonra profesyonel olarak müzik hayatına atıldı. İlk kez Q Jazz Bar'da piyano çalıp sarkı söyleyerek kendi solo programını yapmaya başladı. Daha sonra bir süre caz piyanisti Aşkın Arsunan ve Blue Print Project ile sahne aldıktan sonra ayrılıp kendi projeleriyle müzik çalışmalarına profesyonel olarak devam etti. Üniversite yıllarında hem okulunu hem de aynı anda yoğun konser programını sürdürdü. 2008 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliğini Onur Listesi'nde bitirdikten sonra kendi alanında yaratıcılık gereksinimi ile İTÜ'de Mimarlık okumaya başladı. Yüksek lisans yaparken bir yandan konser verip bir yandan da Türkiye'nin önde gelen mimar ve mühendisleri ile önemli projelerde çalışmaya devam etti. Su anda İnşaat & Mimarlık alanında profesyonel olarak çalışmakta, kendi şirketi altında danışmanlık vermekte ve aynı zamanda müzik kariyerine profesyonel olarak devam etmektedir.

 

CRR Caz Orkestrası

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla CRR Bigband adıyla 2007 yılında yola çıkan orkestra geçtiğimiz sekiz yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandırmıştır. Bu eserler Tonal, Modal (Makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerimizin orkestra düzenlemeleri şeklindedir. Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğimize, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir. 2013 yılında Bigband’e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla CRR Caz Orkestrası adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

 

CRR Caz Orkestrası Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Kronos Quartet
Kronos Quartet
Dünyaca ünlü yaylı çalgılar dörtlüsü Kronos Quartet üç yıl aradan sonra tekrar İstanbul’da.
20:00
18 Mayıs
Detaylı Bilgi
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
Muzaffer Özdemir&Sizzle Ohtaka
“İki Ülke İki Nefes”
20:00
20 Mayıs
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Konser, ileri bir tarihe ertelenmiştir.
14:00
21 Mayıs
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
“Kadın Âşıklar”
20:00
22 Mayıs
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
“Akdeniz Bölgesi”
20:00
23 Mayıs
Detaylı Bilgi