Lisa SİMONE
Lisa SİMONE Tarihi 16
Lisa SİMONE Tarihi 20:00
Lisa SİMONE

Lisa Simone (Kelly), bilinen ismiyle Simone, Brodway ve şov dünyasında tanınan eski bir şarkıcı, besteci, Grammy ödülü adayı, ödüllü bir aktris ve Dr. Nina Simone’nun tek çocuğudur. 

Lisa, Disney’in “Aida” (Aida) ve “Nala” (Lion King) prodüksiyonlarında yer almasının yanı sıra Ulusal Brodway Tiyatro Ödülleri’nde müzikal dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü “Aida” adlı müzikaldeki performansıyla almıştır. Ayrıca “Aida” müzikaliyle ilk ulusal turnesini gerçekleştirmiş, New York Palace Theatre’da Variety ve Billboard gibi dergilerden övgü dolu eleştiriler almış, bu süreç Nisan 2003’te annesinin ölümüne kadar devam etmiştir.

Rent adlı Brodway müzikalindeki “Mimi Marquez” rolüyle ilk ulusal turnesini gerçekleştirmiş olup aynı rolüyle “Halen Hayes” ve “Jefferson” ödüllerine aday gösterilmiştir.

Liquid Soul adlı grubuyla yaptıkları “Here’s the Deal” albümüyle Grammy Ödülleri’ne aday gösterilmiş ve New York’s Carnaige Hall ve Sydney Opera House’da çığır açıcı performanslar sergilemişlerdir. Dianne Reeves, Angelique Kidjo, Odetta, Tracy Chapmen ile birlikte New York Lincoln Center ve Town Hall’den başlayıp Telluride, Montreaux, North Sea, Marciac ve Paris Olympia gibi dünyaca ünlü Jazz  festivallerinde kapanış sanatçısı olarak sahne almıştır.

Lisa Simone, Tyler Perry’nin For Colored Gils adlı filminin soundtracklerinde şarkı söylemiş ve 2008 yılında annesine adadığı Big Bang Tribute “Simone on Simone” albümüyle jazz listelerinde en üst sıraraya yükselmiştir.

Lisa Simone Kelly, annesi Dr. Nina Simone’nun hayatı üzerine yapılan 2016 yılında Oscar’a aday gösterilen ve bir çok ödülün sahibi Netflix belgeseli “What Happened Miss Simone”un ortak yapımcılarından biridir 

Lisa, FNAC Jazz listelerinde dördüncü sıraya yerleşen “All is Well” adlı albümüyle 2014-2015 sezonunda son turnesini gerçekleştirmiştir. Şu anda dünya çapında övgü dolu eleştiriler alan son albümü “My World”ün tanıtım konserlerine devam etmektedir. 

 
Lisa SİMONE Bilet Fiyatı 80-50-30-20
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Ezelden Gazele
Ezelden Gazele
Biz ezel meclisinde çok şükür bela dedik; Onlar lâ deyip durdu biz ise illâ dedik.
20:00
22 Ekim
Detaylı Bilgi
CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası
Şef: Nail Yavuzoğlu
20:00
23 Ekim
Detaylı Bilgi
Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar
Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar
Hakan AYSEV & İpek AÇAR Senfoni Orkestrası Eşliğinde
20:00
24 Ekim
Detaylı Bilgi
Sınır Ötesi Macarlar Konseri
Sınır Ötesi Macarlar Konseri
20:00
25 Ekim
Detaylı Bilgi
Lejla Jusić
Lejla Jusić
Saraybosna'dan İstanbul'a Sevdalinka...
20:00
27 Ekim
Detaylı Bilgi