CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası Tarihi 23
CRR Caz Orkestrası Tarihi 20:00
CRR Caz Orkestrası

Şef: Nail YAVUZOĞLU
Solist: İpek Dinç YÜCE

 

CRR Caz Orkestrası

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla “CRR Bigband” adıyla 2007 yılında yola çıkan orkestra, geçtiğimiz sekiz yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandırmıştır. Bu eserler Tonal, Modal (Makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerimizin orkestra düzenlemeleri şeklindedir. Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğimize, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir. 2013 yılında Bigband’e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla “CRR Caz Orkestrası” adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra sanatçıları ile ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Nail YAVUZOĞLU

1960 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nı 1983 yılında bitirdi. 1984 yılında konservatuvarda göreve başladı. 1988 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 yılında ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. 2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri Bölümü Ses Kayıtları Anabilim Dalı'nı kurmuştur. 2007 yılından beri CRR Caz Orkestrası'nın müzik direktörlüğü ve şefliğini yapan Yavuzoğlu farklı projelerde piyano, flüt ve basgitar çalmaktadır. İTÜ, İÜ, Özel Maltepe Üniversitelerinde; Müzik eğitimleri vermektedir. İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik programlarında çok sayıda teze danışmanlık yapmıştır.

İpek Dinç YÜCE

14 Mart 1985 İstanbul doğumlu İpek Dinç Yüce, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur.

2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müzik hayatına adım atan İpek Dinç Yüce, ilk etapta Sortie, Q Jazz Bar, Conrad Hotel gibi mekanlarda konserler verdi. Daha sonra 2006'da katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasında finale kaldı. Aynı sene İstanbul Caz Festivali Genç Caz Yarışması'nı kazandı ve festival kapsamında Parkorman'da konser verdi. Selçuk Sun ile bir buçuk sene ve Randy Esen ile 4 ay caz eğitimine devam ettikten sonra 2009 senesinde tekrar katıldığı Nardis Jazz Club Genç Caz Vokal yarışmasını kazanarak Estonya'nın Talin kentinde düzenlenen Nomme Caz Festivali'ndeki International Jazz Vocal yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu yarışmada 3. Olarak oldukça dikkat çeken İpek Dinç Yüce, jüri tarafından 2009'da Riga Caz Festivali, Pori Caz Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi Avrupa'nın önde gelen caz festivallerinde konserler vermek üzere davet edildi. Bu dönemde Ted Curson ile çalıştı.

 
CRR Caz Orkestrası Bilet Fiyatı 30-20
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar
Yolu Sevgiden Geçen Şarkılar
Hakan AYSEV & İpek AÇAR Senfoni Orkestrası Eşliğinde
20:00
24 Ekim
Detaylı Bilgi
Sınır Ötesi Macarlar Konseri
Sınır Ötesi Macarlar Konseri
20:00
25 Ekim
Detaylı Bilgi
Lejla Jusić
Lejla Jusić
Saraybosna'dan İstanbul'a Sevdalinka...
20:00
27 Ekim
Detaylı Bilgi
Erol Deran Topluluğu
Erol Deran Topluluğu
Türk Müziği Konseri
20:00
31 Ekim
Detaylı Bilgi