İBB Kent Orkestrası - Burcu Güneş Konseri
İBB Kent Orkestrası - Burcu Güneş Konseri Tarihi 08
İBB Kent Orkestrası - Burcu Güneş Konseri Tarihi 20:00

Burcu Güneş

12 Ağustos 1975 tarihinde İzmir - Alsancak'ta dünyaya geldi. Annesi "Bige Özkan", babası ise gitarist "Ali Güneş"tir. Çocukluğu İzmir / Şirinyer'de geçti. 2001 yılında TAÇSAV tarafından "İdeal Türk Genç Kızı" seçildi.

İlk bestesini 12 yaşında yaptı. İlk sahne deneyimine ise İzmir'den Antalya'ya taşındıklarında 13 yaşında babasına vokal yaparak başladı. Babası ile kurdukları dio, trio ve orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde caz ve pop müzik şarkıları söyledi. Güneş'i o yıllarda dinlemeye gelen insanların taktığı "Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız" lakabı o günlerden kalan bir tanımlamaydı. 18 yaşında, İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuar Müdürü Prof. Müfit Bayraşa'dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri aldı. İzmir'in tanınmış caz kulüplerinde ve bazı büyük otellerinde, yaz ayları Bodrum'da şarkı söylerken bir yandan Müfit Bayraşa ile çeşitli festivallere, müzik yarışmalarına katıldı ve birçok ödül aldı. Aynı dönemde kendi söz ve bestelerini o yıl İzmir'e gelen ünlü klasik piyanistimiz Burçin Büke'ye dinletmesi ile profesyonel hayata adım atmaya başladı.

“Aşk Yarası”, “Tılsım”, “Ay Şahit”, “Ben Ateş Ben Su”, “Sihirbaz”, “Gül Kokusu” gibi Albümlere ve “Tamamdır”, “Oflaya Oflaya”, “Aşk Gribi”, “Aşkın Beni Baştan Yazar” gibi Single’lara imza atan Sanatçı, farklı projelerde ve albümlerde de konuk sanatçı olarak yer almıştır. Birçok radyo ve reklam jingle'ı da seslendiren Burcu Güneş, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa genelinde 550'yi aşkın konser gerçekleştirdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası

Kent Orkestrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulduğu 1989 yılından bu yana, klasik, yerli-yabancı pop, Türk Halk Müziği, müzikaller, film müzikleri ve dünya müziklerinden oluşan geniş yelpazeli repertuvarı ile İstanbullular için artık bir marka haline gelmiştir.

Dört seçkin solist ve 2008 yılında bünyesine kattığı yaylı sazlar ile “Senfonik Pop Orkestrası” niteliği kazanan orkestramız, yurt içi ve yurt dışı konserleriyle ödüller alarak ülkemizin gururu olmuştur. Başta CRR Konser Salonu olmak üzere çeşitli salonlarda ve halka açık konser alanlarında, üniversiteler, okullar, parklar gibi alanlarda ücretsiz halk konserleri veren Kent Orkestrası, kadrosu ve repertuvar genişliği ile ülkemizde tektir.

Yurt içi ve yurt dışı birçok ünlü solist ile konserler veren Kent Orkestrası; düzenlemelerini ve orkestra şefliği görevini yürüten Özhan UNAKITAN yönetiminde İstanbulluların sanat hayatında yepyeni projelerle var olmaya devam ediyor.

İBB Kent Orkestrası - Burcu Güneş Konseri Bilet Fiyatı Tam 25 - İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
İlgili Etkinlikler
İBB Kent Orkestrası - Burcu Güneş Konseri
Gelecek Etkinlikler
Emel Sayın
Emel Sayın
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
09 Kasım
Detaylı Bilgi
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
“Ali Ekber Çiçek”
20:00
11 Kasım
Detaylı Bilgi
Paris Combo
Paris Combo
Kabare tadındaki sıcacık grup Paris Combo, son albümleri “ Tako Tsubo” nun dünya turnesi kapsamında 13 Kas...
20:00
13 Kasım
Detaylı Bilgi
Şostakoviç'in Muhteşem Oda Müziği
Şostakoviç'in Muhteşem Oda Müziği
Kolja Blacher "keman" Jens Peter Maintz "viyolonsel" Özgür Aydın "...
20:00
14 Kasım
Detaylı Bilgi
Dünyanın Kemanları
Dünyanın Kemanları
Keman yüzyıllardan beri değişik kültürlerde yer almış, sevilmiş ve çalınmış bir çalgıdır.
15 Kasım
Detaylı Bilgi