Modo Antiquo Barok Topluluğu
Modo Antiquo Barok Topluluğu Tarihi 07
Modo Antiquo Barok Topluluğu Tarihi 20:00
Solist: Nihan Atalay

Raffaele Tiseo, Stefano Bruni, Rossella Borsoni, Giorgia Leonida Tosi "keman"
Pasquale Lepore "viyola"
Bettina Hoffmann "viyolonsel"
Nicola Domeniconi "kontrbas"
Andrea Coen "klavsen"

 

Modo Antique
1987 yılında, Federico Maria Sardelli tarafından kurulan “Modo Antiquo” barok orkestrası, kendi enstrümanında virtüöz olan ve aynı zamanda antik müziğin gerektirdiği teknik ve kuramsal bilgilere sahip müzisyenlerden oluşmaktadır. Modo Antiquo, filolojik, araştırmacı ve zamanımızın modalarından uzak yorumlarıyla kendini ön plana çıkarmaktadır. Dünyanın belli başlı festivallerinde ve tiyatrolarında sahne alan orkestranın, kırktan fazla CD kaydı bulunmaktadır. Modo Antiquo, Antonio Vivaldi’nin tüm eserlerinin günümüzde yeniden doğuşunu sağlamıştır. Bunu, dünya ilk seslendirilişleri ile, Arsilda,Tito Manlio, Orlando Furioso RV728, Orlando Furioso RV819, Atenaide, Montezuma, Tigrane gibi operaları sahneye koyarak yapmıştır. Antonio Vivaldi’nin bilinmeyen ve basılmayan eserlerini dünyaya tanıtmak, Vivaldi’ye ait olduğu bilinmeyen eserleri yeniden yaşatmak, Modo Antiquo’nun en önemli misyonlarından biri olmaktadır. Modo Antiquo, “Grammy” ödüllerinde, iki defa adaylık kazanan tek barok gruptur.

Nihan Atalay
Doç. Nihan Atalay, flüt eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Mükerrem Berk ile başladı. 1999 yılında Fransız Kültür Bakanlığı tarafından verilen sanat bursuyla Lyon Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine Jose Daniel Castellon ve Frederic Berteletti ile devam etti. 2002 yılında Isviçre’den kazanmış olduğu eğitim bursuyla Lozan Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam ederek, Pedagoji ve Concert Diplomaları alarak mezun oldu. Lozan Konservatuvarı yıllarında çağdaş müzik üzerine eğilen sanatçı, William Blank, Bruno Mantovani,Verena Bosshart ve Sophie Cherrier ile 20 ve 21. yüzyıl repertuvarları üzerine çalıştı. Yüzyılımızın ünlü şef bestecilerinden Pierre Boulez ile çalışma şansını elde ederek Lucern Festival Akademisi’nde aktif olarak yer aldı. Çağdaş müzik üzerine yaptığı çalışmalarından ötürü İsviçre Nicati de Luze Derneği tarafından iki defa ödüllendirildi.

2005 yılında Cenevre Konservatuvarı Barok Müzik Bölümü’nde, 17.ve 18. yüzyıl barok flüt ve repertuvarı çalışmaları üzerine yoğunlaşan sanatçı, Serge Saitta ve Basel Schola Cantorum’da Marc Hantai ile eğitimine devam ederek birçok uluslararası barok müzik topluluklarında yer aldı. 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde National Flute Association’un düzenlemiş olduğu barok flüt yarışmasında birincilik ve jüri özel ödülüne layık görüldü.

Michel Mourages, Patrick Gallois, Barthold Kuijken, Philippe Bernold gibi isimlerle çalışmalarını derinleştirme fırsatı bulan sanatçı ayrıca Cenevre Oda Müziği Orkestrası ve Konservatuvarı’ da görev yapmıştır.

Solistlik kariyerine yurtiçi ve yurtdışında verdiği konserlerle devam eden Doçent Nihan Atalay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda flüt, oda müziği dersleri vermekte ve ustalık sınıfları düzenlemektedir.

 

Modo Antiquo Barok Topluluğu Bilet Fiyatı 75-45-25-15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Ensemble Olivinn
Ensemble Olivinn
Uzun yıllardır Avrupa’da gerçekleştirdikleri konserler ve projelerle uluslar arası önemli başarılara imz...
20:00
08 Aralık
Detaylı Bilgi
CRR Türk Müziği Topluluğu
CRR Türk Müziği Topluluğu
“Mevlevi Bestekârlar”
20:00
10 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbul'da Pazar Konserleri
İstanbul'da Pazar Konserleri
Tuğrul Şan
14:00
10 Aralık
Detaylı Bilgi
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan Konseri
20:00
11 Aralık
Detaylı Bilgi
Hülya Süer
Hülya Süer
“Selam Sana Anadolum”
20:00
12 Aralık
Detaylı Bilgi