Ensemble Olivinn
Ensemble Olivinn Tarihi 08
Ensemble Olivinn Tarihi 20:00

Begüm Tüzemen "soprano"
Sinem Altan "piyano"
Özgür Ersoy "bağlama – balaban"
Axel Meier "perküsyon"
Daniel Weltlinger "keman"
Horst Nonnenmacher "kontrbas"

Uzun yıllardır Avrupa’da gerçekleştirdikleri konserler ve projelerle uluslar arası önemli başarılara imza atan, Berlin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan arka arkaya özel konser daveti alan ve en son Young Euro Classic festivali kapsamında Berlin Konzerthaus salonunda ayakta alkışlanan Olivinn topluluğu, solist soprano Begüm Tüzemen ve besteci piyanist Sinem Altan öncülüğünde yeniden Cemal Reşit Rey Salonu’nda İstanbullu sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Begüm Tüzemen’in sınır tanımayan sıra dışı ses havzasıyla Sinem Altan’ın birbirinden farklı aranje ve bestelerini yorumlayan Olivinn, Anadolu’nun derin müzik kültürü ile dünyanın çeşitli müziklerini klasikten caza, tangodan halk şarkılarına kadar ustaca bir uyum içerisinde sergilemekte.

Bağlama ve balabanda anadolu ruhunu kanatlandıran Özgür Ersoy ve Berlin’li perküsyonist Axel Meier’in evrensel ritim dünyasının yanı sıra Horst Nonnenmacher’in kıvrak kontrbası ve Daniel Weltlinger’ın tutkulu kemanı Sinem Altan’ın dinamik piyanosu ve Begüm Tüzemen’in güçlü ve berrak yorumuyla buluşarak bu müthiş karışımın mimarlarını oluşturmakta.

Olivinn’in müziği, doğu ile batı arasında bir köprüden çok daha fazlasını oluşturuyor. Onlar ikisi arasındaki gizli bağı ince ve etkileyici bir biçimde işlemeyi başarıyor ve dinleyicileri adeta arındırarak uzun süre etkisinde bırakan tılsımlı müzik serüvenlerine davet ediyor.

Ensemble Olivinn Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
CRR Türk Müziği Topluluğu
CRR Türk Müziği Topluluğu
“Mevlevi Bestekârlar”
20:00
10 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbul'da Pazar Konserleri
İstanbul'da Pazar Konserleri
Tuğrul Şan
14:00
10 Aralık
Detaylı Bilgi
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan
Kuruluşunun 100. Yılında Darülelhan Konseri
20:00
11 Aralık
Detaylı Bilgi
Hülya Süer
Hülya Süer
“Selam Sana Anadolum”
20:00
12 Aralık
Detaylı Bilgi
Serap Çiftçi
Serap Çiftçi
“Yunus Emre Aşka Yolculuk”
20:00
13 Aralık
Detaylı Bilgi