Didem & Sinem Balık
Didem & Sinem Balık Tarihi 14
Didem & Sinem Balık Tarihi 20:00

“Aşka Dair Şarkılar”

Didem Balık ve Sinem Balık kardeşler, ‪14 Aralık Perşembe, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) ‬"Aşka Dair Şarkılar " konseriyle enfes bir müzik ziyafeti verecekler.

İkiz sanatçılar, yeni yıla girmenin heyecanını ile aşkın 7 dildeki halini anlatacaklar. Türkçe, Rusça, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca şarkılar dinleyerek, kah Edith Piaf'ın melankolik şarkısı 'Padam Padam'ın, kah Fahir Atakoğlu'nun parçası 'Lal'in hüznüne kapılacaksınız. Ajda Pekkan 'ın söylediği 'Düşünme Hiç'i farklı bir yorumla dinleyeceksiniz .Bir an gelecek, Emma Shapplin ' in 'Spente le Stelle' parçasının melodisiyle yıldızlara ulaşacaksınız, sonra aşkın en kırmızı halini yansıtan Rusça Occi Corni nağmeleriyle yüreklerinize dolacak. Zaman zaman da Bessame Mucho gibi Latin şarkılarla coşacaksınız. 
 
Balık kardeşlere, Big Band Orkestra ile Evren Karakul, Kerim Altınörs gitarıyla, Erman Ezgin 'de dans şovuyla eşlik edecekler. Konser saat 20.00'da başlayacak.
 

Opera Twins (Opera İkizleri) adıyla tanınan Didem ve Sinem Balık, İzmir'de doğdular. 1998-1999 yıllarında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldular. 1998 yılı sonlarında, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda kariyerlerine başladılar. Antalya Opera ve Balesi'nde Sinem Balık; Kálmán'ın “Çardaş Prensesi” operetinde, Slyva Varescu başkarakterini, Didem Balık; Verdi'nin “La Traviata” operasında Flora karakterini canlandırdı.

Sanatçılar; 2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya'ya gönderildiler. Viyana'ya Prayner Konservatuvarı'na devam ettiler. 2003 yılında, Sinem Balık Viyana Devlet Opera ve Balesi Korosu'yla (Staatsoper) Salzburg Festivalin'de (Salzburger Festspile) 7 eser söyledi. Didem Balık “Teather an der Wien”de 2 ayrı eserde görev aldı. Avusturya'da; Plácido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Juan Diego Flórez, Maximilian Cencic, Francisco Gutiérrez, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle ile repertuvar, yorum ve teknik çalışmaları yaptılar. Didem Balık, 2007 yılında "I Due Timidi" Operası “Signora Guidotti”, “Madre di Mariuccia” ve “Lisa” rolleriyle Viyana Kammeroper'de temsiller verdi. Sanatçılar, 2000 yılından beri "OperaTwins" olarak, aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, seçkin topluluklara dünyanın çeşitli şehirlerinde (Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, Frankfurt, Galaz) konserler verdiler.

7 dildeki repertuvar çeşitliliğiyle birçok uluslararası festivale katılan Opera Twins'in repertuvarlarında; Opera aryaları ve düetlerinin yanı sıra, Türk ve Arjantin Tangoları, Türk ve Broadway Müzikalleri, Operetler, Zarzuella, Film müzikleri, Türk bestecilerinden eserler de bulunmaktadır.

Didem & Sinem Balık Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Kayhan Kalhor Ensemble
Kayhan Kalhor Ensemble
Kayhan Kalhor "Kamança" Navid Afghah "Tombak" Ali Behrami Fard...
20:00
15 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Işıl Yücesoy
14:00
17 Aralık
Detaylı Bilgi
Novus String Quartet
Novus String Quartet
Bu topluluğun performansı çok sağlam ve dengeli; dört müzisyenin hepsi aynı seviyede yetenekli ve yaptıkları müzik b...
20:00
18 Aralık
Detaylı Bilgi
Can Atilla
Can Atilla
KONSER, SANATÇININ İSTEĞİ ÜZERİNE İPTAL EDİLMİŞTİR.
20:00
19 Aralık
Detaylı Bilgi
Emel Taşçıoğlu
Emel Taşçıoğlu
“Anadolu’dan Bir Nefes”
20:00
21 Aralık
Detaylı Bilgi