İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri Tarihi 17
İstanbul’da Pazar Konserleri Tarihi 14:00

Bir konser geleneğini tekrar yaşatmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “İstanbul’da Pazar Konserleri” başlığı altında sanatseverleri ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla buluşturuyor. Gündüz gerçekleşen konserlerin bu ayki konuğu Işıl Yücesoy.

IŞIL YÜCESOY ‘Zamansız’ Şarkılarla CRR sahnesinde.

Işıl Yücesoy, yeni yayınladığı “Hayat Herkese Aynı” şarkısı ve Türk Pop Müziği'nin kalbe dokunan şarkılarından seçilen 10 şarkıyı derin ve duygulu sesiyle yorumladığı; 37 yıl aradan sonra yayınlanan ilk albümü “Zamansız”dan şarkılar seslendirecek. “Niye Düşünüyorsun”dan, “Ya Seninle Ya Sensiz”e, “Kirli Beyaz Kedi”den “Anlamazdın”a… Şarkılar ve filmler arasında müzikal bir yolculuğa Işıl Yücesoy ile çıkmaya hazır olun.

 

Işıl Yücesoy

Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Işıl Yücesoy, 1969 yılında Devlet Tiyatrosu'nda sanat hayatına atıldı. 1975 yılında şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. Aynı yıl ilk 45’liği “Çalamazsın Mutluluğu” basıldı. Dört adet plağı basılan Yücesoy, 1981'den sonra film ve dizilerde rol almaya başladı. İlk dizisi Atilla İlhan’ın yazdığı ‘Dokuz Sütuna Sekiz Manşet’tir. TRT’de yayınlanan bu dizide “sanatçı doktor” rolünü canlandırdı. Işıl Yücesoy 80’li yıllarda TRT'de “Arkası Yarın” programı için 15’e yakın radyo tiyatrosu yazdı. İstanbul Radyosu ve Ankara Radyosu’nda yayınlanan bu oyunlarda oynadı.

Işıl Yücesoy 16 yıl Eyüboğlu Koleji’nde Drama Eğitmenliği yaptı. Önemli tiyatro sanatçılarının jüri olarak katıldığı Tiyatro Festivali’nde yetenekli gençleri keşfetti, çeşitli üniversitelerde sanatın çeşitli dallarını seçen öğrenciler yetiştirdi.

Üvey Baba, Çemberimde Gül Oya ve Kara Para Aşk adlı diziler ile büyük bir hayran kitlesi edinen Işıl Yücesoy, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı 2014 yapımı “Unutursam Fısılda” adlı sinema filminde “Hanife” karakterini canlandırdı. Işıl Yücesoy'un Tanju Cılızoğlu ile olan evliliğinden Meneviş adında bir kızı vardır.

İstanbul’da Pazar Konserleri Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Novus String Quartet
Novus String Quartet
Bu topluluğun performansı çok sağlam ve dengeli; dört müzisyenin hepsi aynı seviyede yetenekli ve yaptıkları müzik b...
20:00
18 Aralık
Detaylı Bilgi
Can Atilla
Can Atilla
KONSER, SANATÇININ İSTEĞİ ÜZERİNE İPTAL EDİLMİŞTİR.
20:00
19 Aralık
Detaylı Bilgi
Emel Taşçıoğlu
Emel Taşçıoğlu
“Anadolu’dan Bir Nefes”
20:00
21 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbulin
İstanbulin
Cihat Aşkın
20:00
22 Aralık
Detaylı Bilgi
Zaide Quartet
Zaide Quartet
“Klasikten Empresyonizme Unutulmaz Bir Yolculuk”
20:00
23 Aralık
Detaylı Bilgi