Emel Taşçıoğlu
Emel Taşçıoğlu Tarihi 21
Emel Taşçıoğlu Tarihi 20:00

“Anadolu’dan Bir Nefes”

1964  yılında Ankara’da dünyaya gelen Emel Taşcıoğlu, 2 yaşından itibaren müziğe olan yeteneğini sergilemeye başladı. 5 yaşına geldiğinde babası ve ağabeyleri ile birlikte ‘’Güney Kardeşler’’ adlı grupla sahnelere adım attı. 15 yaşına gelene kadar pek çok konser etkinliğinde, müzik organizasyonlarında ve televizyon programlarında yer alan sanatçı, o yıllarda 5 adet 45’lik plak ve 1 adet kaset çalışması yaptı. Lise öğreniminin ardından 1981 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü kazanan sanatçı 1985 yılında lisans eğitimini tamamladı.

TRT Ankara Radyosu’nda göreve başladığı tarihten itibaren pek çok önemli müzik organizasyonunda yer alan sanatçı, ses sanatçısı kimliğinin yanı sıra, ülkemizde çeşitli üniversiteler tarafından düzenlenen, panel ve konferanslarda konuşmacı olarak da yer aldı.

Sanatçı,  2004 yılında “Sel Gider Kum Kalır” ,  2011 yılında da ‘’İZ KALIR’’  albümleriyle profesyonel Müzik yaşantısındaki önemli deneyimlerini ve bilgi birikimini sevenleriyle paylaşmıştır. Taşçıoğlu, TRT Kurumunda çalıştığı dönemde TRT Genel Müdürlüğü Merkez Denetleme Kurulunda ve Radyo İcra Denetleme kurulunda görev aldı. TRT Televizyonu ve Radyosu’nda, Yurt içi ve Yurt dışında ülkesini başarıyla temsil eden sanatçı mensubu olduğu TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Yurttan Sesler Korosu’nda ki görevinden 2013 yılında emekliye ayrıldı.  Emel Taşçıoğlu evli ve iki çocuk annesidir.

Emel Taşçıoğlu Bilet Fiyatı Tam 25 – İndirimli 15
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
İstanbulin
İstanbulin
Cihat Aşkın
20:00
22 Aralık
Detaylı Bilgi
Zaide Quartet
Zaide Quartet
“Klasikten Empresyonizme Unutulmaz Bir Yolculuk”
20:00
23 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbul'da Pazar Konserleri
İstanbul'da Pazar Konserleri
Nalan Altınörs
14:00
24 Aralık
Detaylı Bilgi
Bizim Havalarımız
Bizim Havalarımız
“Neriman ve Nida Tüfekçi’ye Saygı Konseri”
20:00
25 Aralık
Detaylı Bilgi
CRR Senfoni Orkestrası
CRR Senfoni Orkestrası
BİLETLERİMİZ TÜKENMİŞTİR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
20:00
26 Aralık
Detaylı Bilgi