CRR Solistleri & Cana Gürmen
CRR Solistleri & Cana Gürmen Tarihi 25
CRR Solistleri & Cana Gürmen Tarihi 20:00

  CRR Yaylı Sazlar Dörtlüsü

Cana Gürmen, piyano 


Elif Tarakçı Akyar, 1.Keman

Mehmet Yasemin, 2.Keman

Evrim Baştaş, viyola

Rahşan Apay, viyolonsel

 

A.Dvorak    Piyanolu Beşli No: 2 La Majör Op. 81 B.155

 

  CRR Nefesli Sazlar Beşlisi

Başak Ersöz, flüt

Sezai Kocabıyık, obua

Orçun Civelek, klarnet

Cavit Karakoç, fagot

Ertuğrul Köse, korno 

 

C. Nielsen   Nefesli Sazlar Beşlisi Op. 43

 

CRR  Senfoni Orkestrası’nın grup şeflerinden oluşan ve 2013 yılında kurulan “CRR Solistleri” Klasik dönem’den Çağdaş Türk Bestecilerine kadar uzanan geniş bir oda müziği repertuvarına sahip.

CRR Solistleri, her performansında değişen oda müziği toplulukları ile günümüz orkestra topluluklarına yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

 

CANA GÜRMEN

“Cana Gürmen; unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi…. Belgrad Oda Orkestrasının eşliğinde Bach ve  Haydn’ın piyano konçertolarını içten gelen bir canlılık ve müzikal enerji ile çalan Gürmen, dinleyicileri müziğin büyülü dünyasında eşsiz bir yolculuğa çıkardı."
                                                                                                        Belgrad Haberleri Gazetesi

 

Piyano eğitimine küçük yaşta İstanbul Belediye Konservatuvarında, Prof. Ferdi Statzer’in sınıfında başladı.10 yaşında ilk oda müziği konserini ,keman çalan kardeşi ile verdi.Eğitimi sürecinde  Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde Prof. Scholz, Prof. Zecchi ve Prof. Engel ile çalıştı. Prof. Margulis ve Prof. Zaritzkaya ile perfeksiyon çalışmaları yaptı. 

Konservatuvardaki çalışmalarını Prof. Meral Yapalı ile tamamlayan Gürmen,

1977 Yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Piyano Bölümünü dışardan sınavlara girerek birincilikle bitirdi ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na öğretim üyesi olarak atandı. Bu görevin yanı sıra solistlik kariyerine de başlayan sanatçı, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde , yurtdışında birçok ülkede ve uluslararası festivallerde verdiği konserlerle büyük başarı sağladı.

Çeşitli akademik görevlerinin yanısıra Uluslararası ve Ulusal yarışmalara jüri üyesi olarak davet edildi.

Oda müziği dalında Kemancı Saim Akçıl ve  Devlet sanatçıları Suna Kan ve Ayhan Baran ile yaptığı uzun soluklu çalışmalar Gürmen’in  Türkiye’nin en geniş repertuvarlı piyanistleri arasında anılmasını sağladı.

Kan ve Gürmen 1998 yılından beri Keman-piyano ikilisi olarak Uluslararası festivallerin yanısıra, katıldıkları yöresel festivaller ve Türkiye’nin birçok şehrinde verdikleri konserlerle klasik müziğin yaygınlaşmasına hizmet etmeye devam etmektedirler.

1999 Yılında profesörlük ünvanını alan Gürmen, 2009 yılında ABD’nin en itibarlı kuruluşlarından biri olan  Kennedy Center Vakfı tarafından Altın Madalya ödülüne layık görülmüştür

Başarılı konser kariyerinin yanı sıra, oda müziği çalışmalarına ayrı bir önem veren

Gürmen, 2012 yılında  çellist  Dorukhan Doruk ve kemancı Hande Küden ile başlattığı ''Geleceğin Yıldızlarıyla Oda Müziği'' projesi ile genç yeteneklerin önünü açmayı sürdürüyor.  2014-2015  sezonunda da aynı sahneyi paylaşacağı genç müzisyenlerle , sanatseverlere geleceğin yıldızlarını keşfetmenin hazzını yaşatmaya  devam ediyor.

.Cana Gürmen,halen  İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuvarında Piyano Ana sanat dalı öğretim üyeliği görevini de sürdürmektedir.

 

 

 

 

CRR Solistleri & Cana Gürmen Bilet Fiyatı 80/70/60/50/40/30
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası
Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası
Yeni Yıl Konseri
20:00
28 Aralık
Detaylı Bilgi