Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası
Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası  Tarihi 28
Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası  Tarihi 20:00

YENİ YIL KONSERİ

“ BANDA LARGA”

Daniele Di GREGORIO, Orkestra Şefi ve Marimba
Petra MAGONI, vokal
Ferruccio SPINETTI, kontrbas

“Sadece iki insan, fazlaca müzik !”  Al Jarrea

 

Petra ve Ferruccio ‘nun muhteşem yorumu büyük bir orkestraya bedel. Musica Nuda, bu kez  CRR Konser Salonu’nda  CRR Senfoni Orkestrası ile muhteşem bir performansa imza atacak. Müziklerindeki sadelik, kimi zaman derin bir aşkı, geçmişi bugünü ve yarını temsil ediyor. Ve unutulmamalı ki Musica Nuda geçmiş müzik geleneklerinin yeni bir keşfi olarak günümüz müzik dünyasına yeni bir ışık tutuyor.

Ünlü İtalyan Orkestra Şefi Daniele di Gregorio yönetiminde gerçekleşecek olan konserde eserlerin senfonik orkestra düzenlemeleri Orkestra Şefi Daniele Di Gregorio ‘ya ait. Musica Nuda “Banda Larga”  ile İtalya’dan sonra ilk kez İstanbul’da CRR Senfoni Orkestrası ile konser verecek. Banda Larga’nın repertuvarı, Musica Nuda ‘nın en sevilen şarkıları ve klasikleşmiş İtalyan şarkılarının uyarlamalarından oluşuyor. 2013 yılında, çok sayıda enstrümanı büyük bir ustalıkla çalan Maestro Daniele Di Gregorio ‘nun katılımıyla ilk defa trio ( üçlü) olarak izleyici karşısına çıkan Musica Nuda, CRR Senfoni Orkestrası ile Banda Larga ‘ya hayat veriyor.

Musica Nuda

Bazen bazı şeyler sadece tesadüf değildir. Musica Nuda’nın hikayesi bir tesadüfle başlar ve büyük bir başarı hikayesine dönüşür. Petra Magoni (vokal) ve Ferruccio Spinetti           ( kontrbas) 2003 yılında Petra’nın gitarist arkadaşının rahatsızlanması sonucunda Ferruccio ile ilk kez Tuscany’de aynı sahneyi paylaşıyor. Performanslarının beklenmedik başarısı üzerine ikili ilk albümlerine de adını veren “ Musica Nuda”‘ yı yaratıyorlar.

 Musica Nuda, vokal ve kontrabas’ın mükemmel uyumu ve sıradışı repertuvarları ile başta İtalya olmak üzere dünya çapında büyük ilgi görmektedir. İkilinin yaratıcılığı caz, rock , punk hatta ozanlara özgü deyişlere ait izler taşımaktadır. İtalyanca’da “ çıplak, yalın müzik” anlamına gelen Musica Nuda’nın müziği de ismiyle aynı karakteri taşıyor.  İkilinin sınır tanımayan müziği her yorumunda yeni müzik formları sunuyor. Bağımsız, özgür ve  cesur tarzıyla  Musica Nuda ‘nın müziği  Rönesans dönemine ait müzik formu“ canto con accompagnamento di bassa continuo” ( vokal’e eşlik eden sürekli bas )‘ nun modern bir uyarlamasıdır.

Musica Nuda, hayran kitlesi İtalya sınırlarını aşmış, dünya çapında büyük  başarılara imza atan bir projedir. Bugüne kadar her albümü satış rekorları kırmış, Paris, Tunus, New York, Toronto, Salzburg  ve St.Petersburg gibi dünyanın önde gelen kültür sanat ülkelerinde, şehirlerinde  konserler gerçekleştirmiştir.

 

 

Musica Nuda &CRR Senfoni Orkestrası  Bilet Fiyatı 120/100/80/70/60/50
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!