Dany Brillant ‘’Yeni Yıl Konseri’’
Dany Brillant ‘’Yeni Yıl Konseri’’ Tarihi 22
Dany Brillant ‘’Yeni Yıl Konseri’’ Tarihi 20:00

Fransa’nın en ünlü isimlerinden kadife sesli şarkıcı Dany Brillant 22 Aralık’ta CRR’de…

Gerçek adı Daniel Cohen olan Fransız sanatçı Dany Brillant, 28 Aralık 1965 Tunus’da doğdu Akdeniz ritimlerinden Fransız şansonlarına ve Porto Riko ezgilerine uzanan geniş müzik repertuvarıyla müzikseverleri büyüleyen ünlü Fransız şarkıcı, Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin kesiştiği Akdeniz’in tam kalbinde, Tunus’ta doğup büyüdü. Küçük yaştan itibaren dans etmeye ve enstrüman çalmaya başlayan Brillant çocukluk yıllarının ardından ailesiyle birlikte Fransa’ya yerleşti.

1985 senesinde bir kabare ile sahne tecrübesine başlayan Dany Brillant, ilk albümünü 1991 yılında,26 yaşında ‘C’est Ça Qui Est Bon’ adı ile yayınladı. ‘Suzette’ adlı jazz ritimleri ile donanmış parçası ona dünya çapında şöhreti getirdi.

Dany Brillant’ın 1993 yılında çıkardığı ‘C’est Toi’ yani ‘O Sensin’ adlı albümü, kariyeri için de oldukça verimli ve prestijli oldu. 1996 senesinde yayınladığı ‘Havana’ adlı albümü için Küba’nın başkenti Havana’da kalarak albümüne mambo ve cha cha ezgilerini işledi. 1999’da ‘Nouveau Jour’ albümünde Latin orkestrası eşliğinde şarkı söyledi. 2001 yılında ise İtalyan müziği ile harmanladığı ‘Dolce Vita’ albümü yayınladı. 2004’de gelindiğinde caza dönüş yapan Dany Brillant, ‘Jazz... A Nouvelle Orleans’ adlı albümünü hayranlarına ulaştırdı.

2005’de yayınladığı ‘Casino’ albümünün ardından 2007 senesinde ‘Historie D’Un Amour’ yani ‘Aşk Hikayesi’ albümünü yayınladı. Bu şarkıyı, Fransız şarkıcı Dalida ile tanımışken bu sefer Brillant’ın yorumu ile dinledik.“Hier encore”, “Quand je vois tes yeux”, “Regarde-moi” gibi hitlerlede akıllarda yer eden sanatçı, 2011 yılında çıkardığı “Best of Dany Brillant” albümüyle ses getirdi. Brillant ayrıca 2012 yılında “La vérité si je mens 3” adlı filme konuk oldu.

Brillant geçtiğimiz şubat ayında Le dernier romantique adlı son albümünü yayınladı.Sanatçı son albümünden yeni şarkılarını da seslendirmek üzere tüm dinleyicilerini 22 Aralık gecesi Cemal Reşit Rey konser salonuna bekliyor…

 

Dany Brillant ‘’Yeni Yıl Konseri’’ Bilet Fiyatı 130-90-60-40
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
 ''Türkülerin Zarif Melikesi Aysun Gültekin'den Türküler''
''Türkülerin Zarif Melikesi Aysun...
Türk Halk Müziğinin en güçlü seslerinden Aysun Gültekinbu konserde “Huma Kuşu Yükseklerden Seslenir’’, ‘’A...
20:00
23 Aralık
Detaylı Bilgi
CRR Senfoni Orkestrası
CRR Senfoni Orkestrası
Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası (CRRSO), faaliyetlerine “Opera Orkestrası”olarak 1995 yılında ...
20:00
24 Aralık
Detaylı Bilgi
Armağan Durdağ Ensemble
Armağan Durdağ Ensemble
Yeni Bir Dünya için Yeni Müzik "Özgürlüğün Portresi"
20:00
28 Aralık
Detaylı Bilgi