YENİ YIL KONSERİ BELTANGO & CRR SENFONİ ORKESTRASI
YENİ YIL KONSERİ BELTANGO & CRR  SENFONİ ORKESTRASI Tarihi 27
YENİ YIL KONSERİ BELTANGO & CRR  SENFONİ ORKESTRASI Tarihi 20:00
YENİ YIL KONSERİ BELTANGO & CRR  SENFONİ ORKESTRASI

YENİ YIL KONSERİ
BELTANGO QUINTET & CRR İSTANBUL SENFONİ ORKESTRASI
“ BELTANGO SYMPHONICO ”
ORKESTRA ŞEFİ : LEI PHI PHI

ALEKSANDAR NIKOLIC , bandoneon
JOVAN BOGOSAVLJEVIC , keman
IVANA NIKOLIC , piano & vokal
BOGDAN PEJIC , gitar
LJUBINKO LAZIC, kontrabas

“ Gururla ifade ederim ki ; Beltango, Astor Piazzola’nın eserlerinin tamamen evrensel olduğunu muhteşem yorumlarıyla kanıtlıyorlar.”

Daniel Piazzola
Beltango ve CRR İstanbul Senfoni Orkestrası “Beltango Symphonico”ortak projesi, Vietnamlı ünlü orkestra şefi Lei Phi Phi yönetiminde ,Tango Nuevo akımının öncüsü Astor Piazzola ‘nın eserleri başta olmak üzere tango müziğine ilham vermiş bestecilerin eserleri Beltango’nun senfonik düzenlemeleri ile hayat buluyor.
Her performansında müzikseverlere Buenos Aires ruhunu aktaran Beltango, geleneksel tangoyu Balkan müziği başta olmak üzere pek çok müzik formu ile harmanlayarak sunmaktadır. Bugüne kadar dünya çapında pek çok tango sanatçısı ile aynı sahneyi paylaşan Beltango’nun üç albümü ve bir DVD kaydı bulunmaktadır.

CRR SENFONİ ORKESTRASI
Cemal Reşit Rey İstanbul Senfoni Orkestrası, faaliyetlerine “Opera Orkestrası” olarak 1995 yılında Ü. Hacıbeyov’un “Arşın Mal Alan” Opereti ile başlamıştır.
Türkiye’deki ilk yerel yönetime bağlı olarak çalışan orkestra olan CRR Senfoni, kuruluşundan bu yana farklı program içerikleri ile dikkat çekmiş ve başarılı konserler vermiştir. CRR Senfoni Orkestrası’nı yöneten şefler arasında Sir James Galway, Tadeus Strugala, Yoel Levi, David Gimenez, Orhan Şallıel, Emin Güven Yaşlıçam, Ender Sakpınar, Betin Güneş, Gürer Aykal, Rengim Gökmen, Carlo Palleschi, Ramiz Melik Aslanov, Alexander Rahbari; eşlik ettiği sanatçılar arasında ise Jose Carreras, Eva Lind, İdil Biret, Suna Kan, Ayla Erduran, Cihat Aşkın, Maxim Fedotov, Lady James Galway, Min Lee, Bülent Evcil, Hasan Niyazi Tura, İsmail Aşan, Erol Uras, Mehveş Emeç, Arif Sağ-Erdal Erzincan, Judith Uluğ, Mesut İktu, Aydın Uştuk, Tahir Aydoğdu, Natalia Gutman, Fazıl Say, Zehra Yıldız, Vedat Kosal, Elina Kimanen, Lee Chin Siow, Fahir Atakoğlu, Nilüfer, Zuhal Olcay, Makvala Kashrashvili, Perihan Nayır, Güneş Gürle, Ece İdil, Anjelika Akbar, Marin Gheras, Burçin Büke ve Manolo Sanlucar bulunmaktadır. CRR Senfoni Orkestrası, 1997 yılında “Fahir Atakoğlu Senfonik Konser”, 2000 yılında “İstiklal Marşı” ve 2002 yılında ise Tuluyhan Uğurlu’nun “Türkiye Senfonisi” isimli eserlerini kaydetmiştir. Orkestra, ayrıca CRR Opera ve Korosu ile birlikte, Osmanlı Cihan Devletinin 700. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesinde Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Takımı ile bir mehter senfoni konseri vermiş, “75. Yılında Yaşasın Cumhuriyet Etkinlikleri” kapsamında ise Devlet sanatçısı Ayhan Baran’a eşlik ederek, besteci Muammer Sun’un “Cumhuriyet” filminin müziklerini icra etmiştir. Her zaman kaliteli, yenilikçi yaklaşımları ve yorumları ile dikkat çeken CRR Senfoni Orkestrası, 28 Nisan 2001 tarihinde Köln Filarmoni’nin davetlisi olarak, 27 Mart 2003 tarihinde de Budapeşte Bahar Festivali kapsamında Macaristan’da konser veren ilk Türk orkestrası olmanın gururunu taşımaktadır.

Bilet Fiyatları:

100 TL – 90 TL – 80 TL – 70 TL

YENİ YIL KONSERİ BELTANGO & CRR  SENFONİ ORKESTRASI Bilet Fiyatı 100-90-80-–70
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!