Mozart Group & Krosny
Mozart Group & Krosny Tarihi 21
Mozart Group & Krosny Tarihi 20:00

Filip Jaslar "1. keman"
Michal Sikorski "2. keman"
Pawel Kowaluk "viyola"
Boleslaw Blaszczyk "viyolonsel"

 

’’Biz büyük konser salonlarının ağırbaşlı resmiyetlerine, klasik müzisyenlerin sıkıcı hayatlarına, fanatik klasik dinleyicilerin haricinde klasik müzik dinlemekten korkan rock, pop ve rap dinleyicilerine rağmen varız. İlham perimize gülünç ironiler yapıyoruz ve bundan alınmayacağından eminiz.’’
                                                                                                                                                                                                          Mozart Group

 

Eğer bir performansın “neşeli ve komik bir deneyim” olarak nitelendirildiğini görüyorsanız, kuşkusuz bu perfomans sadece “Mozart Group ve Krosny” tarafından gerçekleşiyordur.

Mozart’ın yarattığı müzikal kabarede eğlence ve kahkahanın kaynağını kelimeler yerine müzik oluşturmaktadır. Varşova ve Lodz’un en prestijli müzik akademilerinden mezun bu dört arkadaş, klasik müziği esprili bir şekilde yorumlamaktadır. Mozart Group’un üyeleri 1995 yılından bu yana birlikte çalışmaktadırlar. Başlangıçta Canal Plus Televizyon için kısa müzikal skeçler hazırlayan Mozart, ilk performansını 1997 senesinde genç Polonyalı kabarecilerin katıldığı “Paka” yarışmasında vermişlerdir. Aynı yıl, "Mozart hala hayatta" şovlarını sunmaya başlayan dörtlü, o günden beri Avrupa, Kanada, ABD ve Asya’da konserler vermiştir. Mozart Quartet ünlü pandomimci Irek Krosny ve 10 Grammy ödüllü Bobby McFerrin ile performanslar gerçekleştirmiştir. Mozart Group uluslararası gala ve konserler de dahil olmak üzere sık sık TV şovlarına konuk olmaktadır. Dörtlü Lidzbark’ta düzenlenen XVIII. Hiciv ve Komedi Festivali ve RYJEK festivallerinde prestijli ödüller almıştır. Temmuz 2010'da Mozart Group, üstün başarıları ve sahnedeki 15. yılları sebebiyle, Polonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. Slovakya'da 2011 yılında düzenlenen 31. Avrupa Mizah Festivali Gagy’de “Grand Prix” ödülünü kazanmışlardır. 2013 Mart ayında Fransa St. Etienne’de düzenlenen "Festival des Artes Burlesques" festivalinde Jüri Grand Prix ,İzleyici ve Basın ödülülerinin tümünü kazanmışlardır. 2008 ve 2009 yılında Mozart Group’un iki DVD kaydı büyük bir başarı ile çıkmış ve Polonya ve yurt dışında büyük ilgi görmüştür. “Best of Mozart” ise Şubat 2010'da piyasaya çıkmıştır. Takiben 2011 ve 2012 yılında iki yeni DVD daha piyasaya sürmüşlerdir. 2011 yılı Mozart Group için çok önemli bir sanatsal yılı olmuştur. Yedi ay içinde 150'den fazla kamuya açık ve özel gösteri ile, 24 ülke, 4 kıtayı ziyaret etmişlerdir. Mozart Group’un İstanbul’da büyük ilgi gören performansların ardından, pandomim sanatçısı Irek Krosny‘nin katıldığı daha komik, daha eğlenceli bir performans ile İBB CRR Konser Salonu’nda karşınızda!


 

 

 

Mozart Group & Krosny Bilet Fiyatı 90-70-40-20
Etkinliği Sosyal Medyada Paylaş!
Gelecek Etkinlikler
Tanbûrî Cemil Bey Konseri
Tanbûrî Cemil Bey Konseri
Doğumunun 145. ve Ölümünün 100. Yılında Tanbûrî Cemil Bey Konseri
20:00
22 Aralık
Detaylı Bilgi
  Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları ""Gevheri & Mevlânâ"
Yavuz Bingöl İle Bin Yılın Ozanları ""...
"Gevheri & Mevlânâ"
20:00
24 Aralık
Detaylı Bilgi
İstanbul’da Pazar Konserleri
İstanbul’da Pazar Konserleri
Mustafa Sağyaşar
14:00
25 Aralık
Detaylı Bilgi
CRR Caz Orkestrası
CRR Caz Orkestrası
“Louis Armstrong’dan, Astor Piazzolla’ya Yeni Yıl Konseri“
20:00
28 Aralık
Detaylı Bilgi
Nursaç Doğanışık
Nursaç Doğanışık
İstanbul’da doğan Nursaç Doğanışık, İlköğrenim ve Ortaöğrenim tahsilini İstanbul Etiler’de,
20:00
29 Aralık
Detaylı Bilgi